» Держекоінспекція проведе комплексну перевірку лісгоспів

29 листопад 2022, Вівторок, 06:02

Держекоінспекція проведе комплексну перевірку лісгоспів

12 Червня 2020г.
malyovanuy

Новообраний голова Державної екологічної інспекції дав доручення щодо перевірки лісових господарств України територіальними органами ДЕІ, щоб виявити незаконні вирубки лісу.

Про це повідомляє Резонанс 12 червня із посиланням на Державну екологічну інспекцію.

Так сьогодні Державна екологічна інспекція виявила незаконні рубки у ДП «Гринявське лісове господарство», де було знищено 4 сухостійних дерев ялини європейської, 8 сухостійних дерев породи ялиці білої та 362 дерев породи ялини європейської загальною кубомасою 484,71 м³. Розмір збитків внаслідок вирубки становить понад 2,3 мільйона гривень.

«Питання вирубки лісів в Україні буде на моєму особистому контролі. На жаль, такі факти не поодинокі. Лише на сьогодні ДЕІ Карпатського округу виставлено збитки 2,3 мільйона гривень державному підприємству, яке утримує ліси в Карпатах. Багато випадків – робота так званих чорних лісорубів. З цим злом необхідно боротися», - заявив Андрій Мальований.

Для того, щоб виявити реальний стан справ з вирубкою лісу в Україні, у Держекоінспекції планують перевірити, чи діють лісові господарства відповідно до законодавства.

«Ми хочемо перевірити лісгоспи на предмет дотримання Лісового кодексу та Природоохоронного законодавства. Особливо акцентуємо увагу на Чернівецькій, Закарпатській, Львівській областях, а також на центральній Україні. Наше завдання – звірити реальний обсяг рубок з тим, що зафіксовано в документації. Переконаний, що виявимо багато цікавого», - розповів Андрій Мальований.

Посадовець також підкреслив, що питання нелегальної вирубки лісу буде взяте на особливий контроль Держекоінспекції. Відповідне доручення територіальним органам ДЕІ вже підготовлене.

«Сьогодні я підготував доручення до всіх територіальних органів Державної екологічної інспекції здійснити особливий контроль і нагляд за питанням несанкціонованої вирубки лісів. В цьому нам також допоможе Держлісагентство України, яке, я впевнений, відкриє свої дані стосовно електронного обігу деревини. Там кожне дерево, яке в результаті санітарних чи інших рубок видаляється, має маркуватися і бути у відкритому доступі для перевірки не тільки Держекоінспекцією, а і громадянами», - роз’яснив Андрій Мальований.