14 квітень 2024, Неділя, 13:03

До суду скеровано справу судді Господарського суду Харківської області Тетяни Денисюк, – НАБУ

17 Серпня 2018г.
60256 1 Large

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили розслідування стосовно судді Господарського суду Харківської області, яка ухвалила рішення на користь приватного підприємства-учасника схеми з розкрадання газу ПАТ «Укргазвидобування». 16 серпня 2018 року на підставі матеріалів розслідування НАБУ прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальний акт до суду для розгляду по суті. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на сайт НАБУ.

Йдеться про суддю Тетяну Денисюк.

Служительку Феміди підозрюють у прийнятті завідомо неправосудного рішення у господарській справі. Зокрема, суддя зобов’язала ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать НАК «Нафтогаз України», яка є власністю держави) передати на користь приватного товариства природний газ, попередньо арештований ухвалами слідчого судді у кримінальному провадженні Національного бюро (так звана «газова справа» О. Онищенка).

Як акцентує НАБУ, "це рішення підозрювана ухвалила на підставі розгляду зустрічної позовної заяви від приватного товариства, розгляд якого до того ж, відбувся без сплати позивачем судового збору, внаслідок чого державний бюджет недоотримав понад 200 тис грн".

За даними слідства, у межах цієї ж господарської справи суддя задовольнила клопотання представника приватного товариства: зменшила розмір пені, що підлягала стягненню з ТОВ за основним позовом, та відстрочила на один рік виконання рішення щодо стягнення понад 3 млн грн боргу на користь ПАТ «Укргазвидобування» за відсутності документального підтвердження наявності підстав для задоволення такого клопотання.

В подальшому вказане рішення судді господарського суду Харківської області було скасоване постановою Харківського Апеляційного господарського суду.

У НАБУ нагадали, що 21 березня 2018 року судді повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364 та ч.1 ст.375 Кримінального кодексу України. 17 травня 2018 року цій особі відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Розслідування наведених фактів розпочали у січні 2017 року.

Адвокати вважають цю справу політичною, пов‘язаною із кримінальним переслідуванням батька судді - Станіслава Денисюка, екс-керівника Державної податкової адміністрації в Харківській області.

БЫВШЕГО ГЛАВУ ХАРЬКОВСКОЙ НАЛОГОВОЙ ВЗЯЛИ ПОД СТРАЖУ С АЛЬТЕРНАТИВОЙ ЗАЛОГА В 100 МЛН ГРН

Адвокат Сергій Вилков стверджує, що після затримання Станіслава Денисюка у його родини вимагали 2 млн дол. За словами захисника, його донька Тетяна передала слідчим прокуратури частину своїх заощаджень для контрольованої передачі першого траншу і гроші начебто зникли. Тепер суддя є також потерпілою у справі про вимагання хабара для керівництва ГПУ.

"Хто саме вимагав гроші з Денисюків так і залишилось нез’ясованим (точніше, недоведеним), бо посередник, через якого діяли вимагачі, виявився відомим прокурорським «рєшалою» й підтримував контакти з багатьма впливовими правоохоронцями одночасно. Точніше – посередниками виступило подружжя: власниця модельного агентства, «Міс Україна-Всесвіт 1997» Наталія Надточей та її чоловік, які навть встигли отримати від Тетяни Денисюк перший транш у розмірі 200 тис доларів", - писав у квітні 2018 відомий журналіст Володимир Бойко

КВАРТИРНЕ ПИТАННЯ АРТЕМА СИТНИКА (ОНОВЛЕНО)

У свою чергу екс-керівник управління процесуального керівництва державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ, а нині - перший заступник директора ДБР Ольга Варченко повідомляла, що "так звана «справа родини Денисюків» була передана... з Генеральної інспекції ГПУ.  Оскільки заявники відмовилися давати свідчення, а питань до них було багато, слідчий перекваліфікував цю справу за статтею «шахрайство»".