» До тисячі громадян України могли ошукати зловмисники, впіймані київськими прокурорами та поліцейськими

19 серпень 2022, П'ятниця, 01:21

До тисячі громадян України могли ошукати зловмисники, впіймані київськими прокурорами та поліцейськими

18 Квітня 2019г.
1

Київською місцевою прокуратурою № 7 спільно зі слідчими Подільського УП ГУНП в м. Києві та працівниками Департаменту кіберполіції НПУ припинено діяльність організованої злочинної групи, учасники якої під приводом продажу неіснуючих автомобілів та сільськогосподарської техніки, заволоділи коштами громадян на суму майже 7 млн грн.  Злочинна група діяла на території Києва, Запорізької та Миколаївської областей. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури Києва

Як розповіла Резонансу речниця прокуратури Києва Надія Максимець, організувала та очолила злочинну групу 33-річна уродженка Миколаївщини, яка залучила близько 10 співучасників. Зловмисниця постійно слідкувала за вдосконаленням злочинної схеми, сама підшуковувала та залучала нових виконавців, навчала їх та інструктувала. За її вказівками, учасники групи постійно змінювали адресу офісу, де потерпілих схиляли до підписання фіктивних договорів. При цьому від менеджерів організаторка вимагала суворо дотримуватися заходів конспірації, змінювати номери телефонів та адреси мешкання.

- Кошти, отримані шахрайських шляхом, акумулювалися на рахунках фіктивної фірми. На даний час до правоохоронних органів надійшло понад 200 заяв від людей, які постраждали внаслідок злочинних дій цієї групи, але їх кількість постійно збільшується і може сягнути 1000 осіб, - заявила спікер прокуратури міста Києва.

Алгоритм дій зловмисників був таким: згідно розподілу ролей учасники групи розміщували на популярних інтернет-сайтах оголошення про продаж транспортних засобів за цінами, нижчими за середньоринкові. Потенційних клієнтів, які приходили до офісу, менеджери схиляли до укладення договору купівлі-продажу транспортного засобу з обов’язковою передоплатою у розмірі від 30 до 50% від його вартості. Однак, отримавши від потерпілих кошти, працівники офісу відволікали їхню увагу та надавали на підпис інший договір, який взагалі не стосувався цього правочину. Лише згодом, ознайомившись з документами, потерпілі дізнавалися, що оплатили лише послуги цього товариства або взяли у них позику на суму до 600 тис грн.

У такий спосіб з жовтня 2017 року по квітень 2019 року учасники злочинної групи ошукали громадян України мінімум на 7 млн грн.

У межах кримінального розслідування 17 квітня 2019 у м. Києві, м. Запоріжжі та в Миколаївській області проведено обшуки. П’ятьом учасникам групи, у тому числі жінці-організатору,  повідомлено про підозру у вчиненні шахрайства у складі організованої злочинної групи. Двом особам повідомлено про підозру заочно.

Наразі готується клопотання до суду про обрання зловмисникам запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, - передає  Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури столиці.