25 травень 2024, Субота, 08:04

Добір в окружні прокуратури: Венедіктова доручила розпочати підготовку конкурсів

29 Березня 2021г.
166280797 126007046203639 2489495681346414437 O

В Україні триває активна підготовка до оголошення добору на вакантні посади прокурорів у нових окружних прокуратурах, які розпочали роботу з 15 березня.

Про це повідомила Генпрокурор Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Facebook, передає Резонанс 29 березня із посиланням на Судово-юридичну газету.

«У першій хвилі ми плануємо заповнити 454 вакансії. Дала доручення структурним підрозділам Офісу Генпрокурора організувати проведення першої частини добору, до процесу також залучені обласні прокуратури. Водночас тривають консультації з міжнародними партнерами з метою забезпечення максимально прозорого конкурсного відбору», - заявила вона.

Вимоги до майбутніх прокурорів: громадянство України, вища юридична освіта, стаж роботи у галузі права не менше двох років.

Всі учасники процедури пройдуть спочатку тестування на знання законодавства. Після цього ті, хто набрав необхідну кількість балів, будуть допущені до другого етапу добору – тестування на загальні здібності. На третьому етапі кандидати виконуватимуть письмове завдання для оцінки рівня володіння практичними уміннями та навичками, а також пройдуть співбесіду на відповідність вимогам професійної компетентності та доброчесності.

Для тих кандидатів, які покажуть найкращі результати під час випробувань, готуються мотиваційні механізми кар’єрного зростання.

Крім цього, Ірина Венедіктова повідомила, що наразі на розгляді Верховної Ради України перебуває законопроект, яким ініціюється спрощення вимог до кандидатів. Зокрема, пропонується замінити необхідність дворічного стажу для кандидатів на посаду прокурора на роботу прокурором-стажистом. Це відкриє шлях до окружних прокуратур для випускників вищих навчальних закладів.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram