13 квітень 2024, Субота, 11:41

Допоможе з розслідуванням пов’язаних з війною рф проти України справ: ЄС виділив 7,25 млн євро МКС для обробки цифрових доказів

20 Грудня 2022г.


КИЇВ. 20 грудня. Резонанс. Європейський Союз виділив 7,25 млн євро Офісу прокурора (ОП) Міжнародного кримінального суду (МКС) для більш ефективної обробки цифрових доказів злочинів у відповідь на глобальні потреби, що зростають. Про це повідомляє Резонанс з посиланням на сайт Європейської служби зовнішніх дій.

Деталі

Зазначається, що завдяки підтримці Євросоюзу прокуратура зможе розширити свою інфраструктуру зберігання та обробки даних і створити додатковий аналітичний і судово-медичний потенціал.

Слідчі МКС матимуть змогу проводити систематичний пошук серед великої кількості доказів завдяки програмному забезпеченню для автоматичного транскрибування відеодоказів. Застосування штучного інтелекту значно покращить можливості аналітиків з фільтрування та пошуку відео- та аудіоматеріалів.

Цитата

"Розширені можливості МКС щодо обробки цифрових доказів сприятимуть слідчій роботі суду в усіх ситуаціях, включаючи розслідування справ, пов’язаних з агресивною війною росії проти України. Додаткове фінансування також підтримає дії МКС в інших регіонах", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо

4 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким спеціалісти МКС зможуть проводити слідчі дії на території України після їх погодження з Генеральним прокурором.