30 травень 2023, Вівторок, 13:58

ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара» підозрюють у корупції

14 Грудня 2016г.

Військовою прокуратурою Миколаївського гарнізону Південного регіону України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Як з’ясувалось, державне підприємство «Суднобудівний завод імені 61 комунара», виконуючи договори з ремонту та технічного обслуговування суден і човнів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, зокрема, фрегата «Гетьман Сагайдачний», ракетного катера «Прилуки», десантного катера «Сватове», використовувало металопродукцію зі складу підприємства, документально оформивши її як придбану у двох товариств з обмеженою відповідальністю в результаті тендерних торгів.

Наслідком оборудки посадовців ДП стало безпідставне перерахування на рахунки вищезазначених ТОВ коштів на загальну суму 1,3 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Військової прокуратури Південного регіону України.

За даними «Резонансу», через порушення держпідприємством термінів та якості виконання робіт, що потягли передчасний вихід з ладу двигунів під час швартових випробувань, військовою прокуратурою Південного регіону України також пред'явлено кілька судових позовів про стягнення майже 4 млн грн.

Також правоохоронці встановили, що метал, який використовувався ДП «Суднобудівний завод імені 61 Комунара» під час ремонту корпусів зазначених кораблів, відповідно до фінансово-господарських документів придбаний у ТОВ «Фарун» та ТОВ «Служба персонального агента» без проведення тендерних процедур. При цьому вказані ТОВ не пройшли відповідну кваліфікацію у Державному концерні «Укроборонпром». Більше того, зазначений метал на державне підприємство фактично не завозився. Службовими особами держпідприємства здійснено лише документальне оформлення безтоварних операцій, а для виконання ремонту використано металопродукцію іншого суб’єкта господарювання, яка зберігалася на території ДП «Суднобудівний завод імені 61 Комунара».

Нагадаємо, у жовтні 2016 тво гендиректора державного концерну «Укроборонпром» звільнив керівника ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара» Федора Петрова.