07 грудень 2024, Субота, 11:03

Екс-президента Франції Саркозі засудили до реального тюремного терміну у рамках справи про корупцію

1 Березня 2021г.
Екс-президента Франції Саркозі засудили до реального тюремного терміну у рамках справи про корупцію

Суд у Парижі у понеділок визнав колишнього президента Франції Ніколя Саркозі винним у корупції та зловживанні впливом і засудив до реального тюремного терміну.

Про це повідомляє Резонанс 1 лютого із посиланням на Interfax-Україна.

Його засудили до трьох років ув'язнення, два з яких - умовно.

Прокуратуру вимагала чотирьох років в'язниці для Саркозі.

Саркозі, який обіймав посаду президента Франції у 2007 - 2012 роках, під час процесу заперечував усі обвинувачення у цій справі. Цей судовий розгляд став першим у новітній історії Франції, коли на лаві підсудних опинився екс-президент за обвинуваченням у злочинах корупційного характеру, вчинених, коли відповідач перебував саме на посаді глави держави.

Разом із Саркозі фігурантами цієї справи є його адвокат Тьєррі Ерзог і колишній високопоставлений співробітник Касаційного суду Жильбер Азібер, проти яких висунули обвинувачення у корупційній змові. Для всіх трьох прокуратура просила чотири роки позбавлення волі (два з них - умовно).

66-річного Саркозі обвинувачували у спробах отримати в незаконному порядку інформацію від Азібера про розслідування стосовно себе, що відбувалося у 2014 році, яке стосувалося незаконного фінансування президентської кампанії 2007 року з боку дочки засновника компанії L'Oreal Ліліан Беттанкур - однієї з найбагатших жінок світу.

Розслідування концентрувалося на телефонних розмовах у лютому 2014 року, які вели за допомогою шифрованої лінії зв'язку. За даними слідства, Саркозі та Ерзог обіцяли Азіберу в обмін на інформацію посаду в Монако. Обіцянку у результаті не було виконано, однак у прокуратурі визнали, що відповідно до французького законодавства йдеться все одно про корупцію. Захист Саркозі, у свою чергу, наполягав, що вся справа будується на незначній розмові між Саркозі та його адвокатом.

Пізніше у березні Саркозі та ще 13 осіб очікує суд в іншій справі, де їх обвинувачують у незаконному фінансуванні президентської кампанії Саркозі у 2012 році. Партію "Союз за народний рух", яку тоді очолював Саркозі, підозрюють у збиранні на передвиборну кампанію EUR42,8 млн - вдвічі більше передбаченого ліміту. Проте, Саркозі вибори 2012 року програв, поступившись перемогою соціалісту Франсуа Олланду.

Крім того, у Франції ведуть і розслідування обвинувачень на адресу Саркозі, згідно з якими він прийняв значні суми грошей на виборчу кампанію 2007 року від тодішнього лідера Лівії Муаммара Каддафі. За версією слідства, може йтися про незаконне фінансування передвиборної кампанії, злочинну змову, приховування вкрадених лівійських активів. Сам Саркозі всі ці обвинувачення заперечує.

Агентство Associated press (AP) зазначає, що Саркозі залишив публічне політичне життя, коли вибув із президентської гонки консерваторів, приурочених до виборів 2017 року у Франції. Однак, зазначає AP, він залишається популярним серед виборців правих поглядів, а також відіграє важливу роль у кулуарах французького політичного життя, підтримуючи контакт із нинішнім французьким президентом Еммануелем Макроном і даючи йому поради з певних питань. Оприлюднена влітку 2020 року книга мемуарів Саркозі "Час бур" (Le Temps des tempetes) декілька тижнів була національним бестселером.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram