12 квітень 2024, П'ятниця, 16:06

Ексберкутівці, які служать у білоруському ОМОНі, не перебувають під слідством, – ОГП

18 Грудня 2020г.
0c647da7a5121c60

В Офісі Генерального прокурора повідомили, що не відкривали кримінальних проваджень щодо ексбійців українського спецпідрозділу міліції "Беркут", які, за даними ЗМІ, нині служать у лавах білоруського ОМОНу.

Про це повідомляє Резонанс 18 грудня із посиланням на Суспільне.

Як зазначається у відповіді ОГПУ на запит Суспільного, йдеться про п’ятьох колишніх співробітників підрозділу "Беркут" УМВС України в Миколаївській області, а саме, Сергія П., Миколу С., Сергія Г., Анатолія П. та Дмитра А., які, за даними білоруських ЗМІ, нині служать у білоруському ОМОНі, зокрема, в ОМОНі ГУВС Мінського міськвиконкому.

"У межах кримінальних проваджень про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, вищевказаним правоохоронцям про підозру не повідомлялося. Вироки за результатами спеціального (заочного) судового провадження не ухвалювалися. Оскільки вищевказані особи до кримінальної відповідальності не притягувалися, питання щодо їх екстрадиції не вирішувалося", – повідомили в ОГП.

Водночас в Офісі генпрокурора зазначили, що у день стрілянини 20 лютого 2014 у центральній частині Києва Анатолій П. та Дмитро А. отримали вогнепальні тілесні ушкодження, при цьому лише Анатолій П. звернувся до органу досудового розслідування із заявою про залучення його до провадження як потерпілого.

Як повідомили в ОГП, нині прокурори Департаменту у справах злочинів під час протестів на Майдані Незалежності здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у 14 кримінальних провадженнях, у яких в ролі підозрюваних фігурують 32 колишні співробітники спецпідрозділу міліції "Беркут". Усі вони перебувають у розшуку, стосовно 7 колишніх "беркутівців" суд надав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування.

"Зазначені рішення суду надають можливість провести спеціальне досудове розслідування (in absentia) стосовно підозрюваних, які переховуються від органів слідства, суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, та які оголошені у міжнародний розшук, а також звернутися до суду з обвинувальним актом", – зазначили в установі.

Також в Офісі генпрокурора розповіли, що прокурори Департаменту підтримують публічне обвинувачення у 37 судових справах за обвинуваченням 71 колишнього співробітника "Беркуту", судовий розгляд у яких триває.

Що відомо:

- Журналісти білоруського видання "Новы час" проаналізували соціальні мережі низки працівників мобільних загонів оперативного призначення (ОМОН) Мінська та дізналися, що частина спецпризначенців раніше служила у лавах українського "Беркуту".

- Зокрема, вони знайшли трьох ексберкутівців, які наразі затримують учасників протестів проти чинного президента країні Олександра Лукашенка.

- Одним з них виявився Сергій Панасенко. Він належав до миколаївської роти "Беркуту", а в 2013 році після перемогу в Україні "Революції гідності" втік в Білорусь, де отримав громадянство та роботу в ОМОНі Мінська.

- Також серед ексбійців "Беркуту" виявили Анатолія Примака, який також служив у "Беркуті" при МВС України в Миколаївській області.

- Третім спецпризначенцем виявився Дмитро Анцупов, також з Миколаєва.


Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram