27 травень 2024, Понеділок, 18:28

Ексголові правління банку “Аркада” повідомили нову підозру – в розтраті більше 22 млн

10 Лютого 2021г.
Palyvoda1

Правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові правління банку за фактом розтрати майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненої в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Про це повідомляє Резонанс 10 лютого із посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

З неофіційних джерел виданню стало відомо, що йдеться про банк "Аркада" та його екс-керівника Костянтина Паливоду.

За даними слідства, він,  будучи бенефіціарним власником банку, з використанням пов’язаних з банком двох юридичних осіб організував та налагодив механізм розтрати коштів учасників фондів фінансування будівництва.

За даними Резонансу, схему привласнення грошових коштів фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика», управителем яких є АТ АКБ «Аркада».

Встановлено, що службовими особами банку реалізовано дві програми лояльності із залученням коштів фондів фінансування будівництва. За умовами акції вартість квадратного метра площі квартири становила від 169,75 до 190,55 грн, що підтверджується укладеними договорами інвестування будівництва між банком та довірителями.

Надалі банк розірвав договори інвестування та безпідставно повернув їм 22,7 млн грн, що в 10 перевищує суму інвестованих ними коштів.

Наразі прокурорами готується клопотання про обрання ексголові правління запобіжного заходу.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Печерського Управління поліції ГУНП у м. Києві за оперативного супроводу ГУБКОЗ СБУ.

Нагадаємо, що на підставі рішення правління Національного банку України від 25 серпня 2020 «Про віднесення АТ АКБ «АРКАДА» до категорії неплатоспроможних», у банку запроваджено тимчасову адміністрацію.

ПРЕЗИДЕНТУ АТ АКБ «АРКАДА» ПОВІДОМЛЕНО ПРО ПІДОЗРУ, – ПРОКУРАТУРА

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram