12 квітень 2024, П'ятниця, 18:29

Ексначальника Східного ТКЕУ Збройних сил підозрюють у недбальстві під час будівництва казарм

5 Січня 2021г.
Photo 2021 01 05 16.48.51

Прокурорами Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері О’бєднаних Сил 5 січня повідомлено про підозру колишньому начальнику Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України у недбалому ставленні до служби, що спричинило тяжкі наслідки, в умовах особливого періоду за ч. 3 ст. 425 КК України.

Про це пише Резонанс 5 січня із посиланням на Спецпрокуратуру у військовій та оборонній сфері ОС.

Колишній посадовець підозрюється у тому, що у 2018 році, будучи військовою службовою особою, недбало ставлячись до служби в умовах особливого періоду, не перевірив фактичні обсяги виконаних робіт під час виконання договорів на будівництво чотирьох казарм у м. Бахмут Донецької області, хоча мав відповідний обов’язок, та безпідставно прийняв і підписав офіційні документи, що стали підставою для оплати завищених обсягів підрядних робіт, які фактично підприємства-підрядники не виконували.

Внаслідок недбалого ставлення військовослужбовця до служби державі спричинено збитків на суму понад 3 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Полтава. Оперативний супровід забезпечує  Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР Національної поліції України.

За даними Резонансу, торік у серпні за процесуального керівництва військової прокуратури Донецького гарнізону слідчими поліції ГУНП в Донецькій області було повідомлено про підозру ексдиректорці приватного підприємства - за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та за ч. 2 ст. 366 (службове підроблення із тяжкими наслідками). Бізнесвумен підозрюють у співучасті в заволодінні бюджетними коштами під час виконання робіт із будівництва казарм поліпшеного планування 
у м. Бахмут Донецької області.

28 грудня 2020 року прокурорами Спецпрокуратури у військовій та оборонній сфері ОС було повідомлено про підозру вже трьом керівникам підприємств – підрядників, які у складі організованої злочинної групи незаконно заволоділи бюджетними грошовими коштами в сумі більше 3 млн грн, виділених на будівництво казарм в Донецькій області (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України). Вони підозрюються в тому, що у 2018 році під час виконання договорів на будівництво чотирьох казарм у м. Бахмут Донецької області, внесли до офіційних документів – актів приймання виконаних робіт недостовірні відомості про завищення обсягів підрядних робіт, які фактично підприємства-підрядники не виконували.

Як наслідок, учасники організованої групи заволоділи бюджетними грошовими коштами в сумі понад 3 млн грн, розподіливши вказані кошти між собою, отримавши можливість розпоряджатись ними на власний розсуд – на потреби, не пов’язані з будівництвом військових об’єктів, чим державі спричинені збитки в особливо великому розмірі.

КОРУПЦІЯ ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ: ПІДПРИЄМЦЯ ВЗЯТО ПІД ВАРТУ

Нагадаємо, як стверджує Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, "у рамках протидії злочинам в бюджетній сфері Спеціалізовані прокурори проводять масштабну роботу. Зокрема, системно перевіряється дотримання законодавства під час реалізації великої державної програми щодо будівництва казарм, яка діє вже кілька років. Ціна питання – понад 2 млрд гривень, в плані – зведення 184 казарм для 23 тисяч військовослужбовців. За цей час завершено спорудження лише половини. При цьому прокурори встановили, що на цьому етапі розкрадено понад 100 мільйонів гривень. Вже притягнуто до відповідальності 14 службових осіб Міноборони та підприємств-підрядників. Розслідування стосовно інших осіб, причетних до привласнення бюджетних коштів, продовжується".

НОВА АРМІЯ: ВИКРИТІ ЧЕРГОВІ РОЗКРАДАННЯ КОШТІВ ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram