» Експосадовець Держаудитслужби та двое директорів підприємств підозрюються у завданні понад 5,5 млн грн збитків

07 грудень 2022, Середа, 09:37

Експосадовець Держаудитслужби та двое директорів підприємств підозрюються у завданні понад 5,5 млн грн збитків

9 Вересня 2020г.
001 (25)

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, повідомили про підозру колишньому начальнику одного із відділів Східного офісу Держаудитслужби та двом директорам підприємств.

Про це повідомляє Резонанс 9 вересня із посиланням на Державне бюро розслідувань.

За даними слідства, протягом 2017-2019 років під час виконання робіт з будівництва об’єктів «Комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний», що обслуговує місто Дніпро, директор підприємства-підрядника з метою заволодіння бюджетними коштами Дніпровської міської ради складав та видавав акти приймання виконаних будівельних робіт, вартість яких була значно завищеною.

Зі свого боку директор одного з комунальних підприємств не забезпечив технічний нагляд за виконанням робіт щодо перевірки звітно-кошторисної документації. Як наслідок – підписав акти приймання виконаних будівельних робіт із неправдивими та завищеними відомостями.

Таким чином Дніпровська міська рада сплатила понад 5,5 мільйонів гривень бюджетних коштів за роботи, які не були виконані.

У 2019 році відповідно до плану заходів фінансового контролю Східним офісом Держаудитслужби проведено ревізію цього комунального підприємства та зустрічну звірку із підприємством-підрядником.

Начальник відділу Східного офісу Держаудитслужби під час проведення заходів фінансового контролю виявив вищезгадані порушення. Проте склав та видав акт ревізії та довідку зустрічної звірки, у яких не відобразив виявлені порушення.

Наразі посадовцю Держаудитслужби повідомлено про підозру у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки та службовому підробленні (ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України).

Крім того повідомлено про підозру у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах та службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України) директору товариства з обмеженою відповідальністю. Директор комунального підприємства Дніпропетровської міської ради підозрюється у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Наразі вирішується питання щодо обрання відносно підозрюваних запобіжних заходів.

Також в рамках кримінального провадження слідчі ДБР провели санкціоновані обшуки, зокрема у приміщенні Східного офісу Держаудитслужби, комунальному підприємстві та товаристві з обмеженою відповідальністю.

Протиправну схему розкрадання бюджетних коштів викрито Державним бюро розслідувань спільно з прокуратурою Дніпропетровської області, за оперативного супроводу Управління СБУ в Дніпропетровській області.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.