21 травень 2024, Вівторок, 20:16

Екссуддю Чауса викрали іноземці, які виїхали в Україну, – глава МВС Молдови

5 Квітня 2021г.
изображение 2021 04 05 161709

Колишнього українського суддю Миколу Чауcа, оголошеного Інтерполом у міжнародний розшук за підозрою в хабарництві, який перебував у Кишиневі, викрали іноземні громадяни. Вони вже покинули Молдову, перейшовши молдавсько-український кордон.

Про це в 5 квітня розповів міністр внутрішніх справ Молдови Павло Войку, передає Резонанс із посиланням на Укрінформ.

За словами Войку, підрозділи МВС Молдови проводять розслідування, і їм уже вдалося встановити особи частини організаторів викрадення Чауса і затримати одного підозрюваного.

«Ще зарано говорити про обвинувачення, у нас тільки один затриманий. Але ми вже знайшли машини, якими користувалися викрадачі, зібрали відбитки пальців, знайшли їх листування, встановили особи деяких викрадачів і їх маршрут», - розповів Войку.

За словами міністра, викрадення здійснили іноземні громадяни, які виїхали з Молдови в Україну. Листування організаторів злочину теж велося українською мовою, зазначив Войку. Чиновник наголосив, що молдавські правоохоронні органи співпрацюють зі Службою інформації та безпеки і мають намір звернутися до українських колег в міжнародний розшук.

«Чаус - громадянин України, проти якого у 2016 році в Україні порушили кримінальну справу за підозрою в хабарництві в особливо великих розмірах. У 2017 році Чаус незаконно перетнув молдовський кордон і попросив у республіці політичного притулку. Йому відмовили, але він опротестував рішення влади в суді. Зараз справу розглядає Вища судова палата. Українські правоохоронці неодноразово зверталися до нас із запитами про висилку Чауса, але доки у нього статус особи, яка попросила притулку, ми не можемо його депортувати. При цьому він може вільно подорожувати країною і виїжджати за кордон», - розповів Войку.

Президент Молдови Майя Санду відреагувала на інформацію, що з'явилася в публічному просторі. Санду зажадала негайних дій з боку МВС та Служби інформації та безпеки, зазначивши, що такі випадки є неприпустимими в Республіці Молдова: В Кишиневі серед білого дня був викрадений український суддя Микола Чаус.

«Неприпустимо зникнення людей в Республіці Молдова, незалежно від того, є вони громадянами Республіки Молдова чи ні, незалежно від того, чи доведено, що вони вчинили протиправні дії. Український суддя Чаус, який знаходиться на території нашої країни з 2016 року після того, як українська влада звинуватила його в отриманні хабара в розмірі 150 тис. дол. , і який судиться з владою Республіки Молдова за отримання політичного притулку, був оголошений зниклим безвісти і вивезений в невідомому напрямку. Я вимагаю негайних дій з боку керівництва Міністерства внутрішніх справ, головної установи, відповідальної за забезпечення безпеки громадян, і Служби інформації і безпеки, щоб прояснити цю тривожне зникнення іноземного громадянина на території Республіки Молдова», - написала Майя Санду на своїй сторінці в Facebook.

За словами охоронця Чауса, який був свідком викрадення, його посадили в машину з молдавськими номерами 7 осіб, які говорили по-російськи. Один з викрадачів згадав СІБ, даючи зрозуміти, що це скоординована операція зі спецслужбами Молдови. Автомобіль, в якому відвезли Чауса, пізніше був замінений іншим.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram