25 травень 2024, Субота, 09:12

Електронні трудові книжки узаконила Рада

5 Лютого 2021г.
Trudovaya Knizhka

Верховна Рада в п'ятницю, 5 лютого, ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі".

Про це повідомляє "Дом" з посиланням на засідання парламенту, передає Резонанс 5 лютого.

Законопроєкт підтримали 265 народних депутатів. Документом передбачено п'ятирічний перехідний період, під час якого можна буде користуватися як паперовою трудовою книжкою, так і електронною.

Законом передбачено ведення обліку трудової діяльності працівника в електронній формі, а також законодавче врегулювання питання автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Зазначається, що відомості про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у виді сканованих або оцифрованих копій передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок і т.п.) будуть вносити працівник і роботодавець з обов'язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису. Після цього роботодавець видає працівникові оригінал паперової трудової книжки. За бажанням працюючого роботодавці зобов'язані вносити в неї записи.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram