29 травень 2024, Середа, 03:00

Енергоатом офіційно спростував заяви про пожежу на ЗАЕС: чому поширився фейк

29 Вересня 2022г.


КИЇВ. 29 вересня. Резонанс. В Енергоатомі опублікували офіційне спростування щодо інформації про пожежу на Запорізькій АЕС та назвали причину поширення фейку, пише Резонанс.

Цитата

“У Telegram-каналах поширюється недостовірна інформація про пожежу на другому енергоблоці ЗАЕС. Офіційно інформуємо, що це не відповідає дійсності. Станом на 15:40 29 вересня 2022 року на енергоблоках Запорізької АЕС не зафіксовано пожеж та загорянь”, – ідеться у заяві.

Деталі

В Енергоатомі пояснили, чому з'явилася недостовірна інформація:

Периметр навколо ЗАЕС замінували російські війська, які перебувають на станції. Зафіксовано вже шість випадків, коли ці міни вибухали через диких кабанів, собак та лисиць.

Сьогодні стався черговий вибух – на лінії подачі напруги на азотно-кисневу станцію від енергоблоку №6. Внаслідок вибуху лінію пошкодило – сталося коротке замикання одного з трансформаторів напруги на енергоблоці №6 із незначним задимленням. З міркувань безпеки викликали пожежників, але до гасіння їх не довелося залучати.

“Отже, наразі найбільшу небезпеку представляє замінований рашистами периметр станції та підходи і під'їзди до неї. Гарантувати повну безпеку ЗАЕС та навколо можна лише в один спосіб – створенням безпекової зони, деокупацією станції та поверненням її під контроль держави України”, – наголосили в Енергоатомі.

Нагадаємо

Раніше журналісту Резонанс повідомили в НАЕК “Енергоатом”, що інформація щодо пожежі на Запорізькій атомній електростанції не відповідає дійсності.