29 травень 2024, Середа, 21:36

Енергосистема України вийшла з важкої системної аварії – Шмигаль

26 Листопада 2022г.


КИЇВ. 25 листопада. Резонанс. Українська енергосистема вийшла з важкої системної аварії. Наразі виробники електроенергії забезпечують 70% покриття потреб у споживанні. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Резонанс.

Цитата

"Сьогодні в Україні немає жодної теплової та гідроелектростанції, яка б не була обстріляна ворогом. Попри це, наша енергосистема вийшла з важкої системної аварії. Наразі виробники електроенергії забезпечують 70% покриття потреб у споживанні. Заживлена майже вся критична інфраструктура в країні", – повідомив Шмигаль.

За його словами, магістральна високовольтна інфраструктура працює, але залишаються проблеми в розподільчих мережах обленерго на території всієї країни. 

"В середньому від 200 до 400 тисяч споживачів знеструмлені в кожній області в ті чи інші години. Більш важка ситуація через погодні умови в Хмельницькій, Одеській, Тернопільській областях. У Харківській та Херсонській областях пошкоджені інфраструктури через масовані обстріли, які тривають останні два дні", – розповів Шмигаль.

Він зазначив, що загалом в енергосистемі зберігається суттєвий дефіцит.

"Тому, щоб тримати її в балансі, продовжують діяти як планові, так і аварійні відключення споживачів", – додав Шмигаль.

Доповнення

Усі чотири чинні атомні електростанції України знову мають доступ до національної мережі.

Ввечері 24 листопада потребу в електроенергії в Україні було покрито лише на 50%.