17 квітень 2024, Середа, 09:14

ЄС підтримує реформу СБУ, але має застереження

10 Лютого 2021г.
Sbu

Про це сказав під час міжнародної дискусії, присвяченої євроатлантичній інтеграції України, голова Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Антті Юхані Хартікайнен, передає Резонанс 10 лютого із посиланням на Укрінформ.

Хартікайнен запевнив, що відбувається тісна співпраця між представництвом НАТО, делегацією Єврокомісії та Посольством США в Україні у форматі міжнародної групи радників, яка готова надавати допомогу в доопрацюванні законопроекту до 2 читання, а також у подальшому впровадженні його в життя.

Він зазначив, що партнери «підтримують реформу Служби безпеки», яка має стати більш міцною, краще сконтактованою із західними партнерами, ближчою до євроатлантичних принципів і кращих практик. «Реформа має забезпечити здатність СБУ стояти на захисті безпеки країни і громадян», - підсумував голова місії.

Також він звернув увагу на «занепокоєння» стосовно можливого перевищення працівниками СБУ повноважень, використання сили, які можуть бути закладені в проєкт закону і несуть потенційну загрозу правам людини і основоположним свободам. Це «автоматичний доступ до баз даних, можливість блокувати веб-сайти, відклик ліцензій на мовлення, доступ до приватних і громадських приміщень навіть без санкції суду», - сказав Хартікайнен.

Надзвичайно важливим у цьому контексті він назвав парламентський контроль над діяльністю спецслужб, зокрема, шляхом створення спеціального комітету ВР. «Вважаємо, що без парламентського нагляду за діяльністю СБУ вона не зможе належним чином здійснювати свої функції», - додав Хартікайнен.

Ухвалення законопроекту в першому читанні політик назвав «дуже позитивним кроком на шляху до реформи цього органу» і висловив сподівання, що навесні закон буде ухвалений і підписаний.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram