01 грудень 2023, П'ятниця, 18:49

Фермерів Херсонщини неможливо забезпечити паливом – голова ОВА

27 Квітня 2022г.


Окупація частини Херсонської області вдарила по аграрному сектору, а також по місцевій IT-індустрії – про це повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута в коментарі проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

«Херсонщина – це аграрний край. Останнім часом Херсонщина стала ще й «айтішним» краєм. Дуже багато у нас прекрасних фахівців. І за цими двома напрямками якраз дуже вдарив окупант. Перше – дуже багато виїхало хлопців, і фахівців ІТ. Вони працюють уже в інших регіонах, а може навіть за кордоном – це наша біда», – зазначив він.

Говорячи про вплив окупації на сільське господарство, Лагута вказав на те, що з регіону неможливо вивезти землю й техніку. При цьому він повідомив, що українська влада запропонувала фермерам утриматися від весняно-польових робіт.

«Зараз зі зрозумілих причин неможливо за українськими законами привезти та продати паливо, гербіциди, подати воду, яка так потрібна Херсонщині. Тому що Херсонщина – це зона ризикованого землеробства. (Влада – ред.) запропонувала зробити паузу», – сказав голова області.

За словами Лагути, питання того, як буде продаватися продукція, яку все ж вдасться виростити на окупованій території, повинні вирішувати правоохоронні органи.

«Я можу сказати, що херсонським фермерам було запропоновано утриматися цього року від весняно-польових робіт. Хтось працює, хтось мав запаси свого палива та на ньому працює. Хтось не став садити ярі культури, а просто зараз удобрює, намагатиметься прибирати озиму продукцію. Адже це не співпраця з окупантами. Це питання дуже складне. Але палива, яке могло поставити держава Україна на Херсонщині, немає», – додав урядовець.

Читайте також: Стрибок цін і голод: як напад Росії на Україну вплине на продовольчу безпеку світу

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Ґутерріш 14 квітня заявив, що війна Росії проти України може довести до бідності та голоду одну п’яту населення Землі.

Раніше президент України Володимир Зеленський застеріг, що Україна не зможе експортувати продовольство в звичайних обсягах, якщо російська агресія триватиме.