26 травень 2024, Неділя, 18:26

Фірма, яку підозрюють у зловживаннях на 260 млн грн, намагається відсудити в ОДА 24 млн грн

15 Квітня 2021г.
Telemmglpict000015161792 1 Trans Nvbqzqnjv4bqrpfqw2hjyg Yckwxpar0go9kzd8cvu9iguqnakuswza

Житомирський господарський суд задовільнив позов компанії "Житомирський автодор", яка намагається стягнути з Житомирської облдержадміністрації понад 24 млн грн.

Про це повідомляє Резонанс 15 квітня із посиланням на Вектор Ньюз.

Своєю чергою, ОДА готується подавати апеляційну скаргу, а також ще рік тому ініціювала розслідування зловживань під час проведення тендеру та виконання робіт з утримання доріг на суму понад 260 млн грн, де виконавцями виступають саме ТОВ "Житомирський автодор" та "ВКФ "Урарту".

Підрядники стверджують, що Департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА заборгував їм майже 21 млн грн, без урахування інфляції, за роботи з експлуатаційного утримання доріг у 2019 році. Тим часом за підсумками внутрішнього аудиту, проведеного Житомирською ОДА, виявлено чисельні порушення як при проведенні тендеру, переможцем якого було визнано ТОВ "Житомирський автодор", так і під час виконання робіт, одним з головних виконавців яких виступила ВКФ "Урарту". Загальна сума виявлених зловживань за цим договором складає понад 260 млн грн. Ці матеріали стали обґрунтуванням для кримінального провадження стосовно ТОВ "Житомирський автодор" та ВКФ "Урарту".

Слідство триває вже більше року. Проте, незважаючи на чисельні експертизи, правоохоронці й досі не досягли суттєвих успіхів та не притягли до відповідальності колишніх посадовців та їх спільників.

Цікаво, що колишній директор Управління дорожнього будівництва та інфраструктури ОДА, який укладав ці контракти у 2019 році, після скандального публічного звільнення з посади зайняв керівну посаду у ВКФ "Урарту" та зараз підписує судові позови та скарги в інтересах організацій-фігурантів кримінальних проваджень.

Нагадаємо, що нещодавно за аналогічним позовом іншого підрядника, з яким також було достроково розірвано договір, Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду підтримав клопотання Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації та розблокував рахунки департаменту.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram