» Гендиректор торгової біржі підозрюється у нанесенні 24 млн грн збитків банкам

04 жовтень 2022, Вівторок, 10:43

Гендиректор торгової біржі підозрюється у нанесенні 24 млн грн збитків банкам

17 Грудня 2020г.
WhatsApp Image 2020-12-17 at 12.44.29 (1)

Слідчі ТУ ДБР у місті Києві 17 грудня 2020 року повідомили про підозру Генеральному директору торгової біржі у зловживанні повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми, яке спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364-1 КК України).

Про це повідомляє Резонанс 17 грудня із посиланням на ДБР.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Гендиректор протиправно допустив суб’єкта господарювання до участі в торгах із продажу пулу активів чотирьох неплатоспроможних банків, які керуються уповноваженими особами ФГВФО на ліквідацію, без внесення ним обов’язкового гарантійного внеску в сумі 24 мільйони гривень.

Внаслідок узгоджених дій учасників торгів ціну лоту було зменшено вдвічі.

Так, 22 листопада 2019 року вказаний суб'єкт господарювання став переможцем торгів, оскільки запропонував найбільшу ціну за пул активів, а саме 304 мільйони гривень.

Проте, він порушив умови проведення аукціону відмовившись від придбання лотів, а право на придбання активів перейшло учаснику аукціону, який запропонував наступну за величиною ставку - 150,5 мільйонів гривень.

Через порушення з боку суб’єкта господарювання сума гарантійного внеску мала бути перерахована вказаним банкам. Однак кошти не надійшли на рахунки, оскільки внесок не був спачений, що завдало їм 24 мільйонів гривень збитків.

У межах вказаного кримінального провадження слідчими проведено 7 санкціонованих обшуків, здобуто додаткові докази у провадженні.

На даний час вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 4000 до 6000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або позбавленням волі на строк від 3 до 6 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура, оперативний супровід — Головне оперативне управління ДБР.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram