29 травень 2024, Середа, 03:16

Генпрокурор порадилась із Аваковим та Бакановим щодо резонансних посадок

28 Жовтня 2020г.
ав

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова провела оперативну нараду з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, керівництвом Національної поліції України та заслухала звіт щодо розслідування корупційних правопорушень та обговорила з учасниками наради актуальні питання у резонансних кримінальних провадженнях цієї категорії.

Про це пише Резонанс 28 жовтня із посиланням на Офіс Генерального прокурора.

«Понад 80% кримінальних проваджень щодо корупційних правопорушень розслідує Національна поліція України у тісній співпраці з органами прокуратури. На третину цьогоріч збільшилася кількість викритих таких злочинів, на 20% кількість засуджених осіб. Нам вдалося налагодити системну роботу, проте необхідно докласти спільних зусиль для підвищення ефективності розслідування, щоб винні у корупційних злочинах усіх рівнів були справедливо покарані», - підкреслила Венедіктова.

Аваков у свою чергу зауважив, що об’єм спільної роботи – колосальний. А органи внутрішніх справ працюють з прокуратурою, для того, щоб знизити рівень корупції в Україні та показати суспільству результати роботи.

За категоріями правопорушень у скерованих органами поліції кримінальних провадженнях до суду найбільше привласнення, розтрат майна або заволодінь ним шляхом зловживання службовим становищем – 1347, одержання неправомірної вигоди службовою особою - 136, зловживання владою або службовим становищем – 147 та зловживання впливом 43.

За словами Голови Нацполіції Ігора Клименка, цього року також було складено понад 10 тисяч протоколів про корупцію, 70% з яких вже скеровано до суду.

ПОСАДКИ ДО НОВОГО РОКУ: ВЕНЕДІКТОВА ПОРАДИЛАСЬ ІЗ КЕРІВНИЦТВОМ НАБУ, САП ТА ДБР

Генеральний прокурор також провела оперативну нараду з керівництвом Служби безпеки України. Під час зустрічі вона заслухала інформацію голови СБУ Івана Баканова та його першого заступник Василя Малюка щодо результатів роботи Служби за 9 місяців. У фокусі уваги учасників зустрічі, в першу чергу, перебувала протидія корупції та визначення подальших кроків для ефективного подолання її проявів.

Венедіктова наголосила на важливості координації зусиль з метою пришвидшення результатів у цій сфері до кінця року.

«З точки зору викриття таких правопорушень у Служби безпеки України дійсно є динаміка і результати. Ми маємо блокувати і руйнувати цілі корупційні схеми. Перемога в цій боротьбі можлива тільки при комплексному підході. Крім цього треба зосередитись на відшкодуванні збитків у цій категорії справ», - наголосила Генпрокурор.

Іван Баканов повідомив, що з початку року за матеріалами СБУ розпочато 510 кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів, повідомлено про підозру 679 особам, 104 особи засуджені і 143 посадовці звільнено з посад. За його інформацією, в органах влади різних рівнів Службою виявлено найбільше корупційних правопорушень.

Також учасники наради заслухали деталізовану інформацію про викриття проявів корупції серед працівників контролюючих та правоохоронних органів. Зокрема, щодо таких фактів розпочато 208 проваджень.

«ЛЮДИ НОВЫЕ. ИГРА СТАРАЯ»!

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram