12 квітень 2024, П'ятниця, 16:02

Генпрокурор Венедіктова відзвітувала про результати боротьби з тиском на бізнес в Україні

27 Листопада 2020г.
Screenshot 5

На контролі в Офісі генерального прокурора перебуває майже 80 відповідних кримінальних проваджень.

Надважливе завдання для прокуратури – нівелювати незаконну протидію чи тиск на бізнес.

Про це заявила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова, передає Резонанс 27 листопада із посиланням на УНІАН

За її словами, ще в травні вони розпочали діалог із Національною радою реформ та бізнес-асоціаціями. У підсумку, перешкод в інвесторів, які може допомогти здолати прокуратура, виявилося чимало:

«Наприклад, припинити безпідставне створення проблем підприємствам самими правоохоронцями і подбати про те, щоб злочини, вчинені відносно суб’єктів господарювання ефективно та оперативно розслідувались».

Як зазначила Венедіктова, з цією метою в Офісі генпрокурора створили спеціалізований підрозділ, що взяв на себе координацію всіх процесів в сфері захисту інвестицій. Він перебуває у постійному контакті з найбільшими організаціями, які покликані захищати інвестиції в Україні.

У рамках цієї роботи на контролі в Офісі генерального прокурора перебуває вже майже 80 кримінальних проваджень щодо ймовірного тиску на бізнес. Проаналізувавши їх проблематику, правоохоронці виокремили дві ключові проблеми, з якими зустрічається бізнес.

«Перша проблема – це різні злочинні схеми заволодіння підприємствами: шахрайство, виведення капіталу шляхом підроблення документів, рейдерство через переоформлення цілих товариств на підставних осіб, привласнення їхнього майна (в подібних провадженнях надано понад півсотні письмових вказівок, скасовано рішення про закриття 5 справ; стан досудового розслідування 23 проваджень заслухано у керівництва Офісу генпрокурора)», – зазначила Венедіктова.

При цьому вона навела приклади результативності цих дій:

- одному з товариств Вінниччини вже забезпечено повернення майна – 1645 тонн цукру;

- зупинено процес незаконного відчуження земельної ділянки, належної одному з представників найбільшої мережі супермаркетів країни;

- активізовано досудове розслідування за фактом відчуження 500 м кв нерухомості в центрі столиці, що належала представникам одного з найбільших IT-бізнесів України;

- повідомлено про підозру причетному до заволодіння грошовими коштами турецької компанії, що є лідером серед видобутку сировини для керамічної продукції.

Друга проблема – ознаки тиску правоохоронців на бізнес, коли слідство щодо певних підприємств, навпаки, невиправдано активне – на них влаштовуються масштабні показові обшуки, їх «кошмарять» численними запитами.

Як приклади роботи у напрямку протидії цьому Венедіктова перелічила:

Досить гучна історія з переслідуванням виробника дитячого харчування «Малятко». Це підприємство реального сектору економіки звернулося до мене з інформацією про можливий тиск з боку правоохоронців. Прокурорами детально вивчено всі обставини слідства та мною прийнято рішення про зміну органу досудового розслідування. Зараз слідство доручено Державному бюро розслідувань. Відповідно змінено і групу прокурорів у цьому провадженні.

Свіжий приклад – за сприяння прокурорів позитивно вирішилася ситуація з Миколаївським суднобудівним заводом «Океан». Арешт активів унікального підприємства скасовано, а Верховний Суд поставив у справі крапку, визнавши продаж заводу у 2018 році законним.

«Захист інвестицій – надважливий напрямок для нас, тому що країна без бізнесу не спроможна виконати свої соціальні гарантії. Підтримка інвесторів – один із державних пріоритетів, і ми будемо робити все для того, щоб цей пріоритет забезпечувати», – наголосила генпрокурор.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram