» Голова НАЗК назвав ключові положення Антикорупційної стратегії України

05 грудень 2022, Понеділок, 11:00

Голова НАЗК назвав ключові положення Антикорупційної стратегії України

10 Липня 2020г.
236018

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков в інтерв'ю Радіо НВ озвучив ключові положення нової Антикорупційної стратегії України на 2020−2024 роки.

«Там є ключові галузеві реформи в кожній сфері, яка є корумпованою, і зниження рівня корупції в яких здатне прискорити і соціально-економічний розвиток країни, зробити соціально-економічний стрибок, який кожен може відчути. Основні моменти це: справедливий суд, дерегуляція, антимонопольне законодавство, податкове законодавство, охорона здоров'я, оборона», - повідомив керівник НАЗК у першому інтерв'ю радіостанції.

За словами Новікова, ключовими пунктами Стратегії є створення альтернатив корупційним практикам і повна діджіталізація всіх державних послуг, а також формування негативного ставлення до корупції.

«Третій важливий елемент — це захист викривачів корупції. Ми формуватимемо культуру і повагу до викривачів. Так, є радянське та російське слово "стукачи", але насправді викривач у всьому світі звучить гордо. І немає жодної багатої країни, де би не було поваги до викривачів і негативного ставлення до корупції», - додав він.

Проєкт Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки був представлений Національним агентством з питань запобігання корупції в кінці червня 2020 року.

У пресслужбі відомства зазначили, що цей документ повинен допомогти забезпечити командну роботу всіх органів влади для подолання корупції. З текстом проєкту Стратегії можна ознайомитися за посиланням.