28 березень 2024, Четвер, 13:49

Голова НАЗК спрямував до суду протоколи проти Тупицького, викритого в конфлікті інтересів через незадекларовану ділянку в Криму

3 Березня 2021г.
48981c3 E4943040 2a93 47c5 9e23 96a7ebb62b51 W1200 R1

Голова Національного агентства з протидії корупції (НАЗК) Олександр Новіков спрямував до Голосіївського районного суду міста Києва два протоколи про адміністративне правопорушення Олександра Тупицького, відстороненого від посади голови Конституційного Суду України.

Про це повідомляє Резонанс 3 березня із посиланням на Interfax-Україна.

Відповідні протоколи голова НАЗК склав 8 лютого. Вони стосуються ознак конфлікту інтересів під час прийняття рішення про неконституційність е-декларування та умисного незазначення у декларації ділянки в Криму, відповідальність за які передбачена ч. 4 ст. 172-6 (порушення вимог фінансового контролю) та ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

"Просимо Голосіївський районний суд міста Києва повідомляти про час і дати судових засідань, на яких розглядатиметься справа про адміністративне порушення за згаданим протоколом, з метою особистого надання мною як особою, яка склала протокол, пояснень", - написав Новіков у супровідному листі до суду.

Як повідомлялося, Новіков склав два протоколи стосовно Тупицького з огляду на конфлікт інтересів через незадекларовану ділянку в Криму після відновлення Верховною Радою згаданого права НАЗК. "Ще 1 жовтня 2020 року - майже за місяць до ухвалення відомого рішення КСУ - НАЗК направило Олександру Тупицькому запит із проханням пояснити, чому він не вказав у декларації свою ділянку в Криму, отриману ним за законодавством держави-окупанта. За таке порушення НАЗК мало вручити судді адмінпротокол. 27 жовтня суддя проголосував за рішення, у якому, зокрема, визнавалося неконституційним право НАЗК складати адмінпротоколи", - зазначив Новіков.

Зазначається, що під час повної перевірки декларації НАЗК виявило, що в Єдиному реєстрі довіреностей є довіреність, якою 4 листопада 2018 року Тупицький уповноважив певну особу бути його представником як власника з декількох об'єктів. "Серед них - земельна ділянка, розташована в АР Крим. Відомості про цю земельну ділянку відсутні в Державному земельному кадастрі України. Водночас з документу "Выписка из Единого государственного реестра недвижимости о переходе прав на объект недвижимости", виданого Федеральною службою державної реєстрації, кадастру й картографії Російської Федерації, слідує, що 19 липня 2018 року Олександр Тупицький набув право власності на вказану земельну ділянку за російським законодавством", - ідеться в повідомленні.

Отже, Тупицький отримав у фактичне користування зазначену земельну ділянку з порушенням закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

27 жовтня 2020 року КС визнав неконституційною низку положень закону "Про запобігання корупції" та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Це рішення викликало критику з боку міжнародних партнерів і кредиторів України. Верховна Рада у відповідь створила робочу групу щодо виходу з конституційної кризи.

Тупицький було викликано повісткою на 28 грудня 2020 року в Офіс генпрокурора для допиту в кримінальному провадженні про злочинну організацію колишнього голови Госпсуду Віктора Татькова та його заступника Ємельянова, зареєстрованому в 2013 році, слідство в якому наразі здійснює Управління ДБР у справах Майдану. 29 грудня президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КС терміном на два місяці, а наприкінці лютого - ще на місяць.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram