25 травень 2024, Субота, 07:56

Голова ОАСК Вовк заявляє, що рішення про його примусовий привід до ВАКС незаконне

8 Лютого 2021г.
Pavlo Vovk Oask 2 Cover

Голова Окружного адміністративного суду міста Києва Павло Вовк заявляє, що рішення Вищого антикорупційного суду, яким дозволено застосувати до нього примусовий привід на судове засідання, незаконне, і він не збирається його виконувати.

Про це Вовк повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Резонанс 8 лютого із посиланням на Укрінформ.

«Хочу повідомити свою позицію щодо останнього дивного рішення ВАКС, який постановив доставити мене до цього суду примусово. Чому дивного? Тому що воно абсолютно незаконне одразу з кількох причин», - йдеться у дописі.

За словами Вовка, є «рішення суду про те, що «справа суддів» не підслідна НАБУ, а, отже, не може розглядатися у ВАКС».

«НАБУ відповідно до законодавства розслідує виключно корупцію, а не «захоплення влади», - наголосив суддя.

Окрім того, зазначив Вовк, «у провадженні щодо «захоплення влади» в справах Майдану я не маю процесуального статусу підозрюваного. Є відповідне рішення суду. Є ухвала ВРП».

«По-третє, норми КПК розмежовують поняття судді та слідчого судді. Законом не передбачений привід до слідчого судді. Не було і немає належного повідомлення про дату та час судового засідання. Також є багато інших процедурних порушень, на які доведеться давати відповідь слідчому судді. Враховуючи це, виконувати явно незаконні, злочинні рішення я не збираюся, адже вони не мають жодного правового сенсу та не відповідають букві закону», - наголосив Вовк.

Водночас голова ОАСК додав, що він і його колеги «на явно незаконні дії будемо відповідно реагувати всіма можливими юридичними заходами – подавати відповідні скарги та заяви про скоєння злочинів».

«Впевнений, що кожна фальсифікація, кожне незаконне рішення з боку органу досудового розслідування і тих, хто має, але не здійснює судовий контроль за його діями, - перетвориться на реальну кримінальну справу. Не виключаю, що суддя ВАКС у цій справі й надалі не буде дотримуватися закону та буде «зацікавлено» розглядати інші клопотання НАБУ без моєї присутності. Але і цим порушенням також буде дана правова оцінка», - вважає Вовк.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram