13 квітень 2024, Субота, 21:16

Голові Рахункової палати Пацкану обрали запобіжний захід у вигляді застави

27 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 27 жовтня. Резонанс. Керівнику Рахункової палати та колишньому народному депутату Валерію Пацкану, якого підозрюють у незаконному отриманні компенсації за житло, обрали запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 49 620 гривень. Про це інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура, пише Резонанс.

Деталі

Повідомляється, що 27 жовтня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 49 620 гривень. В САП наголошують, що це максимально можливий розмір застави для злочину, у якому підозрюється колишній народний депутат.

Також на вказаного посадовця покладено ряд процесуальних обов’язків, зокрема прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду; повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну місця свого проживання та місця роботи; утримуватись від спілкування зі свідками у справі.

Строк дії ухвали в частині покладання на підозрюваного обов’язків – до 27 грудня 2022 року.

Контекст

24 жовтня Валерію Пацкану за дорученням заступника Генерального прокурора – керівника САП прокурором повідомлено про підозру у незаконному отриманні 117 тис. гривень компенсації за винайм житла у столиці.

У межах досудового розслідування встановлено, що народний обранець з вересня 2017 по березень 2018 року отримав компенсацію за винайм житла, незважаючи на наявність власної квартири у столиці". Як наслідок, з державного бюджету депутат незаконно отримав понад 117 тис. гривень, зазначили у відомстві.

Компенсація за житло одержувалася "попри наявність у власності квартири в новобудові на Печерську у Києві, придатну для проживання".

Пацкану інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою, що завдало істотної шкоди).