29 травень 2024, Середа, 03:01

ГПУ не може повідомити працівникам НАБУ про підозри

3 Травня 2019г.
НАБУ

Генеральна прокуратура України викликає двох співробітників Національного антикорупційного бюро України для вручення повідомлень про підозру.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-секретара генпрокурора Ларису Сарган.

Вона нагадала, що Генеральною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні стосовно співробітників НАБУ О.Сербіна та Д.Замотаєва.

"Вказані особи підозрюються у незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з погрозами застосування фізичного насильства та у перевищенні влади працівниками правоохоронного органу", – зазначила вона.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч.3 ст. 289, ч.2 ст.365 КК України.

За словами Л.Сарган, ГПУ з 21.03.2019 по 26.04.2019 викликала повістками О.Сербіна та Д.Замотаєва для вручення підозри, оголошення про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів кримінального провадження, однак підозрювані виклики ГПУ проігнорували.

"Одночасно, слідчими центрального апарату ДБР за погодження прокурора скеровано клопотання до суду про привід підозрюваних Сербіна та Замотаєва до ГПУ для вручення підозри, оголошення про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів кримінального провадження", – уточнила Л.Сарган.

З ії слів, обидва підозрювані є фігурантами інциденту з "прокладанням прослушки" поблизу будівлі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у вересні 2018 р.

Нагадаємо, Управління держохорони 19 вересня 2018 р. виявило кабель для прослуховування, який з будівлі "Охмадиту" прокладали до САП.

На місці події був виявлений також мікроавтобус "Форд" з людьми всередині, які не представилися, закрилися в авто. За інформацією САП, номери авто зареєстровані на НАБУ.

На подвір’ї виникла конфліктна ситуація: за словами очільника САП Назара Холодницького, представники НАБУ намагалися забрати мікроавтобус, який належить САП.