» ГПУ оголосила підозру колишньому високопосадовцю Януковича

04 жовтень 2022, Вівторок, 10:50

ГПУ оголосила підозру колишньому високопосадовцю Януковича

21 Липня 2017г.
Чмырь

Прокурор Сумської обл.. Віталій Матвійчук 20 липня підписав повідомлення про підозру колишньому високопосадовцю із оточення В.Януковича, а на даний час депутату Сумської облради Юрію Чмирю.

Про це повідомила спікер Генеральної прокуратури України Лариса Сарган в соцмережі. Підозра оголошена в приховуванні паспорта, підробці та використанні підроблених офіційних документів, а також у декларуванні недостовірних відомостей.

Досудовим розслідуванням встановлено, що після ганебної втечі В.Януковича у підозрюваного, який обіймав посаду заступника глави адміністрації президента, з метою приховування великої кількості правочинів з дороговартісним майном виник злочинний умисел на отримання паспорта громадянина України.

Реалізуючи задумане, високопосадовець звернувся із заявою до відповідної установи про нібито втрату паспорта з власної необережності, на підставі чого отримав новий документ, що посвідчує особу. У подальшому підозрюваний використовував так званий втрачений паспорт для вчинення юридично значущих нотаріальних дій.

Окрім того, усвідомлюючи, що наявність великої кількості нерухомості у доньки матиме значний суспільний резонанс та негативно відіб’ється на його політичному іміджі, Ю.Чмирь в якості депутата не зазначив її як члена родини та не вніс у декларацію, хоча у ході слідства зібрано достатньо доказів того, що вони проживали та проживають разом, а, отже, пов’язані спільним побутом.

Зокрема, в декларації не зазначено 9 квартир та 3 паркомісця у столиці, дохід від продажу нерухомості та корпоративні права двох товариств з обмеженою відповідальністю. Загалом 20-річна непрацююча донька підозрюваного має у власності нерухоме майно та корпоративні права на суму близько 40 млн грн.

Дії колишнього високопосадовця кваліфіковано за ч. 1 ст. 357 (умисне приховування офіційного документа), ч.ч.1, 4 ст. 358 (підроблення та використання завідомо підробленого документа) та ст. 3661 (декларування недостовірної інформації) КК України.

Колишній високопосадовець не прибув за викликом до прокуратури, повідомлення про підозру вручене слідчими прокуратури Сумської обл.. в Києві у встановлений законом спосіб – керівнику житлово-експлуатаційної організації та адвокату підозрюваного, оскільки двері квартири протягом дня ніхто не відчинив.

"Прокуратура вже готує клопотання до суду про обрання депутату облради запобіжного заходу", - додала спікер ГПУ.