01 червень 2023, Четвер, 05:10

ГПУ закінчила розслідування по «Сухолуччю» Януковича

15 Червня 2016г.

15 червня 2016 року Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишніх голови Київської обласної державної адміністрації, директора Дніпровсько-Тетерівського лісомислив-ського господарства у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а також директора ТОВ «Київуніверсалсервіс», директора ТОВ «Дом Лесника», колишнього помічника прем’єр-міністра України та ще 14 осіб – співучасників

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Зазначені особи обвинувачуються у незаконному заволодінні спільно з В. Януковичем та у його інтересах державним майном в особливо великих розмірах – земельною ділянкою лісового фонду загальною площею 17,4791 га Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства на території Сухолуцької сільської ради Вишгородського району Київської області вартістю понад 22 млн грн шляхом оформлення вказаної земельної ділянки на підприємство – ТОВ «Дом Лесника», підконтрольне екс-президенту України В. Януковичу.

У ході досудового розслідування накладено арешт на вказану земельну ділянку, готельно-ресторанний комплекс «Сухолуччя», який на ній побудовано, а також на майно, яке знаходиться у комплексі.

Крім того, накладено арешт на майно вищевказаних обвинувачених у розмірі понад 10 млн грн.

Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років із конфіскацією майна. За цим епізодом також повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України та оголошено в розшук В. Януковича та ще 3-х осіб. На теперішній час вживаються заходи до початку спеціального (заочного) досудового розслідування щодо цих осіб.

Як повідомляв «Ні корупції!», наприкінці березня цього року СБУ затримала Андрія Бабикіна – активного учасника брудних корупційних справ Віктора Януковича. Він перебував у загальнодержавному розшуку за підозрою в участі незаконного захоплення земель «Сухолуччя».

«За даними слідства, Андрій Бабикін був одним із спільників Віктора Януковича в заволодіння землями «Сухолуччя» і обіймав керівну посаду в товаристві з обмеженою відповідальністю «Київ-Універсал-Сервіс» яке за рахунок коштів, отриманих злочинним шляхом, обслуговувало Межигір’я», – повідомили у спецслужбі.