29 травень 2024, Середа, 01:51

ГУР зірвало провокацію російських пранкерів проти гендиректора Baykar

9 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 9 жовтня. Резонанс. Українські розвідники зірвали провокацію російських пранкерів, які видали себе за прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, щоб зв'язатися із генеральним директором компанії Baykar Халюком Байрактаром. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Facebook ГУР МОУ.

Цитата

"росіяни спробували зв’язатися з одним із засновників компанії Baykar defence, яка виробляє знамениті безпілотники Байрактар, Халюком Байрактаром. Розмова велась від імені українського прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, відеозображення якого, власне, було створено за допомогою технології deepfake", – ідеться у повідомленні.

Деталі

Як зазначили в ГУР, росіянам довелося спілкуватися з не менш фейковим "секретарем компанії Baykar" і відповідати на запитання: "а що ж сталося сьогодні з кримським мостом?".

Розвідка підкреслила, що рівень підготовки російських оперативників був низьким. Вони кілька разів викрили себе під час розмови. Зокрема, через незнання правильної вимови сталого вислову "бабине літо", яке росіяни вимовляли як російське "бабьє лєто".

Мета цього "пранку" – спробувати дискредитувати співпрацю між Україною та Туреччиною. Наприкінці розмови російським оперативникам повідомили, що їх викрили і притягнуть до відповідальності.