02 червень 2023, П'ятниця, 18:38

Холодницький поскаржився на погрозу насильством. У Луценка цей рапорт “ще не отримали”

18 Липня 2016г.

17 липня 2016 року під час розгляду в Солом’янському районному суді міста Києва клопотання про застосування до підозрюваного Переломи С.В. запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, народний депутат України VIII скликання Дейдей Євген Сергійович, 12.07.1987 року народження (представник «Народного фронту», екс-командир батальйону міліції "Київ-1"- Резонанс), разом з іншими особами, відкрито, у присутності представників засобів масової інформації, висловлював погрози фізичної розправи та ображав гідність процесуального керівника у кримінальному провадженні – заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимира Кривенка та мого першого заступника Максима Грищука, впродовж всього часу розгляду судом клопотання декілька разів викрикував образливі вислови у бік сторони обвинувачення, - про це написав заступник Генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

"За таких обставин в діях народного депутата України Дейдея Є.В. вбачаю протиправний умисел щодо перешкоджання законній діяльності прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та перешкоджання виконанню ними службових обов’язків, а також тиск на суд" - йдеться "у вмотивованиму рапорті про внесення відомостей за даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань та початку досудового розслідування за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 343 та ч. 1 ст. 345 Кримінального кодексу України" з яким керівник САП "звернувся до Генерального прокурора України Юрія Луценка".

Як нагадав заступник Генпрокурора Назар Холодницький, "Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні № 42015160000000338 від 04.06.2015 за підозрою посадових осіб ПАТ «Одеський припортовий завод» Переломи С.В. та Щурікова М.О. у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Законом України «Про прокуратуру» (стаття 16) передбачено гарантії незалежності прокурора, у тому числі: забороною незаконного впливу, тиску чи втручання у здійснення повноважень прокурора, визначеними законом засобами забезпечення особистої безпеки прокурора, членів його сім’ї, майна, а також іншими засобами їх правового захисту".

Прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган сказала "Резонансу": Ми ще не отримали це звернення.

Нагадаємо, 15.07.2016 за фактом поширення у ЗМІ відеозапису погроз народного депутата України Олега Ляшка на адресу прокурора Чернігівської області Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України за даними повідомленнями в порядку ст. 214 КПК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за вказаним фактом за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 345 КК України (погроза насильством щодо працівника правоохоронного органу у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків) та ч. 1 ст. 343 КК України (вплив у будь-якій формі на працівника правоохоронного органу з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися прийняття незаконного рішення).

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України, процесуальне керівництво – Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України.