25 травень 2024, Субота, 08:06

ЄС надсилає Україні екстрену допомогу після атак РФ на енергетичну інфраструктуру

9 Квітня 2024г.


Після серії цілеспрямованих ракетних та безпілотних ударів по українській енергетичній інфраструктурі, завданих Росією протягом останніх тижнів, Європейський союз мобілізував та вже направив до України енергетичну допомогу, повідомляє 9 квітня представництво ЄС в Україні

Вказано, що Австрія, Німеччина, Швеція та Нідерланди запропонували 157 електрогенераторів різної потужності через Механізм цивільного захисту ЄС. Також Україні нададуть 10 електрогенераторів великої потужності (1 МВт) з власних стратегічних запасів ЄС вартістю 3,57 мільйона євро.

«План Росії бомбардувати Україну до темряви не матиме успіху. ЄС працює цілодобово, щоб підтримати енергосистему в Україні. Ми мобілізуємо нову партію генераторів в Україну з наших резервів ЄС, які вже довели свою здатність бути критично важливим інструментом у реагуванні на нагальні потреби в охопленій війною Україні», – заявив єврокомісар з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

Останнім часом Росія посилила атаки енергетичної інфраструктури України. 22 березня під час масштабної атаки на українську енергетику РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська і Дністровська ГЕС.