22 вересень 2023, П'ятниця, 21:17

Із України в США хотіли незаконно перевезти перископ до БТР

7 Січня 2022г.


КИЇВ. 6 січня. Резонанс. Працівники Київської митниці не випустили до американського штату Вашингтон товар військового призначення — перископічний приціл "ПП-61АМ" до БТР. Про це Резонанс інформує з посиланням на пресслужбу Київської митниці.

Цитата

“Згідно з документами, за кордон прямувала трубчаста підзорна труба перископа. Однак під час митного контролю відправлення митники припустили, що перископ може мати військове призначення, тож доправили його на експертизу”, - ідеться в повідомленні.

Деталі

Як встановили експерти, виявлений предмет – це перископічний приціл "ПП-61АМ" до спарованих кулеметів КПВТ (14,5-мм великокаліберний кулемет Владимирова танковий) та ПКТ (7,62-мм кулемет Калашникова танковий), що встановлюються у бронетранспортери.

Цей прилад має ознаки оптичних прицілів до вогнепальної зброї, тобто товарів військового призначення. А для міжнародної передачі таких товарів треба бути суб’єктом здійснення міжнародних передач товарів та мати відповідний дозвіл чи висновок Держекспортконтролю.

Такого дозволу митникам надано не було.

Додамо

У Хмельницькій області службовець-контрактник разом зі своїм батьком організували викрадення комплектувальних деталей до бронетехніки. Як зазначають, військовий вивозив запчастини на власному автомобілі або передавав їх батьку через огорожу.

Викрадене зловмисники зберігали у гаражі, щоб потім продати.

Правоохоронці провели 12 обшуків. Вони вилучили десятки вузлів та комплектувальних деталей до військової броньованої техніки, а саме:

  • прилади нічного бачення;
  • гідропідсилювачі башт;
  • генератори;
  • перископи;
  • оптичні прилади;
  • засоби управління вогнем;
  • світломаскувальні комплекти та інше.

За попередніми даними, загальна вартість викраденого майна становить приблизно 1 млн грн.