21 червень 2024, П'ятниця, 10:07

Капітану російського судна повідомили про підозру за причетність до перевезення краденого зерна з Криму

7 Лютого 2023г.


КИЇВ. 7 лютого. Резонанс. Капітану російського судна «Надежда» повідомлено про підозру у причетності до перевезення викраденого українського зерна. Про це повідомляє прокуратура АР Крим та Севастополя, передає Резонанс.

Цитата

«Прокуратура автономії продовжує системну роботу по встановленню усіх причетних до організації незаконної схеми перевезення росіянами награбованого українського зерна через Крим до третіх країн. Цього разу про підозру повідомлено ще одному капітану російського судна «Надежда», який причетний до перевезення викраденого українського зерна», - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що підозрюваний у 2022 році здійснив 3 заходження до закритого морського торговельного порту «Севастополь», де судна завантажувалось награбованим збіжжям.

«Усвідомлюючи протиправність своїх дій, капітан періодично вимикав «AIS» (Автоматична ідентифікаційна система) та вносив до неї фіктивні відомості щодо курсу судна, яке прямувало нібито в порти рф, а не в закриті морські порти окупованого півострова», - зазначається в повідомленні.

Дії підозрюваного кваліфіковано за фактом порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію півострова та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Чоловіку загрожує до п’яти років позбавлення волі.

«В рамках цього кейсу, прокуратура автономії вже повідомила про підозри окупаційному міністру «сільського господарства Республіки Крим», директору компанії-власниці кораблів рф та 5 капітанам російських суден (ч. 2 ст. 332-1 КК України). Усі вони були причетні до перевезення награбованого зерна через окупований Крим», - інформує прокуратура.

Доповнення

Столичний суд наклав арешти на 6 суден, які порушили правила в’їзду/виїзду у порти Криму під час перевезення награбованого окупантами українського зерна.