22 лютий 2024, Четвер, 09:41

Хакери зі Львова зламали мільйони акаунтів в Україні та ЄС для прокремлівських фейків – СБУ

23 Вересня 2022г.


КИЇВ. 23 вересня. Резонанс. Служба безпеки України нейтралізувала хакерське угруповання, яке «зламало» майже 30 млн акаунтів громадян України та ЄС. До його складу входило декілька хакерів зі Львова, які діяли в інтересах рф. Метою таких маніпуляцій була масштабна дестабілізація в країнах, вказали у СБУ, інформує Резонанс.

Цитата

"Зловмисники зламували активні облікові записи інтернет-користувачів з України та Євросоюзу, отримуючи доступ до персональних даних громадян. Цю конфіденційну інформацію продавали через анонімну платформу «Даркнет», а гроші отримували на заборонені в нашій державі електронні платіжні системи ЮMoney, Qiwi та WebMoney", - ідеться у повідомленні.

Деталі

За попередніми даними, хакери продали орієнтовно 30 млн акаунтів і одержали майже 14 млн грн «прибутку». Їхніми «оптовими клієнтами» були прокремлівські пропагандисти. Саме вони використовували одержані установчі дані українських та іноземних громадян для поширення фейкових новин з фронту та створення панічних настроїв, вказали у СБУ.

Під час обшуків правоохоронці виявили у хакерів докази незаконної діяльності. Організатору повідомлено про підозру.

Доповнення 

Служба безпеки нейтралізувала більше ніж 1 тисячу хакерських атак проти ІТ-систем стратегічно важливих об’єктів України, зокрема, запобігла витоку оборонної інформації через даркнет і затримала коригувальника ракетних ударів по Бахмуту.