20 травень 2024, Понеділок, 19:13

Харківщина: окупанти пошкодили найбільший у світі радіотелескоп

28 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 28 жовтня. Резонанс. Російські окупанти під час окупації на території дослідної обсерваторії в Чугуївському районі пошкодили найбільший у світі радіотелескоп та зруйнували будівлі. Правоохоронці вилучили речові докази, які свідчать про військову агресію окупантів. Про це інформує Міністерство внутрішніх справ України, передає Резонанс.

Деталі

За словами заступника начальника слідчого відділу Чугуївського райуправління поліції, будівля установи повністю зруйнована та скоріш за все вже не підлягає відновленню. Зазначається, що це найбільший не тільки в Україні, а й в усій Європі радіотелескоп.

Територія займає більше 100 га. Дії окупантів завдали масштабних збитків.

Слідчі зафіксували наслідки руйнувань та зібрали докази перебування військових росії на території установи, - зазначила Ольга Науменко.

Окупанти знаходились на території станції кілька місяців, до деокупації населеного пункту. Рили окопи та покинули після себе чимало боєприпасів та залишків від них.

Доповнення

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич показав наслідки сьогоднішнього нічного ракетного удару. Внаслідок ворожої атаки зруйновано адміністративну будівлю та хлібопекарню, одна людина дістала поранення.