01 грудень 2023, П'ятниця, 19:20

Харківські угоди: суд дозволив арешт двох ексміністрів часів Януковича

23 Вересня 2022г.


КИЇВ. 23 вересня. Резонанс. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому міністру юстиції Олександру Лавриновичу та міністру закордонних справ Костянтину Грищенку. Експосадовцям було повідомлено підозру у державній зраді за підготовку Харківських угод, повідомляє Державне бюро розслідувань, передає Резонанс.

Деталі

Слідчі ДБР, як повідомляється, зібрали докази для притягнення до кримінальної відповідальності двох колишніх міністрів у вчиненні державної зради під час розробки проєкту, погодження, підписання, ратифікації та імплементації угоди між Україною та рф з питань перебування чорноморського флоту російської федерації на території України від 21 квітня 2010 року, т.з. Харківських угод.

Заступник Генерального прокурора підписав повідомлення про підозру колишньому міністру юстиції. Також слідчі ДБР, за погодженням прокурора, оголосили підозру колишньому міністрові закордонних справ України.

У липні 2022 року слідчий ДБР оголосив колишніх міністрів у державний та міжнародний розшук. За оперативною інформацією, фігуранти перебувають за кордоном. Розслідування триває.

Нагадаємо

Працівники ДБР повідомили про підозру в державній зраді колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю, який погодив підписання Харківських угод і у такий спосіб сприяв окупації Криму.