» «Хтось міг помститися»: ексзаступник Генпрокурора назвав ймовірні версії смерті Давиденка

06 грудень 2022, Вівторок, 08:13

«Хтось міг помститися»: ексзаступник Генпрокурора назвав ймовірні версії смерті Давиденка

9 Червня 2020г.
завантаження (1)

Якщо глянути на фото вбитого нардепа Валерія Давиденка, де зафіксоване саме тіло потерпілого (видно кров і вогнепальну зброю), то, звичайно, це все схоже на самогубство.

Про це «Вголосу» розповів кандидат юридичних наук, почесний працівник прокуратури України, адвокат Олексій Баганець, - пише Резонанс 9 червня.

«А для того, аби говорити про те, що це могло бути умисне вбивство (зважаючи на те, що він був фігурантом конкретного кримінального провадження), треба було би відпрацьовувати версію, що це все могло бути пов’язано із розслідуванням цього кримінального провадження, де його підозрювали у причетності до розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах. Але ці події були у 2014 році», – зазначив він.

Загалом версій, за словами Баганця, можна висувати багато, чому так сталося: це і політична діяльність, і бізнесова, і конкретна причетність до цього кримінального провадження. «Але сьогодні точно складно сказати, якій із цих версій можна віддати перевагу. Я як ексслідчий прокурор не був би таким однозначним, що це було: чи вбивство, чи самогубство», – уточнив він.

І додав: «Слідчі і прокурори, до речі, не мали б відкидати і версії про його колишню партійну приналежність, адже хтось міг і помститися. Інша справа, що він не був таким вагомим діячем у політиці, хоча й у різні часи був прибічником різних політсил».

Можливо, припустив адвокат, на цих виборах у нього були якісь конфлікти, що могли спричинити його переслідування та умисне вбивство. Хоча, я думаю, більше уваги варто було би приділити його бізнесовій діяльності.

«Але наголошу: українцям не варто сильно сподіватися на справжнє розслідування, бо правоохоронна система в Україні зруйнована, а система органів прокуратури сьогодні у хаосі. При цьому, якщо хтось зацікавлений у тому, аби це розслідування не довели до кінця, то тим більше ми не дізнаємося правди», – резюмував він.