» Кібератака на урядові сайти: поліція встановлює причетних, визначається щодо провадження

07 лютий 2023, Вівторок, 14:31

Кібератака на урядові сайти: поліція встановлює причетних, визначається щодо провадження

14 Січня 2022г.


КИЇВ. 14 січня. Резонанс. Компетентні органи проводять розслідування щодо кібератак на сайти державних структур України, які відбулись в ніч на 14 січня. Вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження. Про це інформує пресслужба департаменту кіберполіції Національної поліції України, пише Резонанс.

Цитата:

“Кіберполіція, СБУ та Держспецзв‘язку встановлюють причетних до кібератак на сайти державних структур”, - інформує пресслужба.

“Вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України”, - зазначено в повідомленні пресслужби.

Деталі

Повідомляється, що з метою недопущення поширення атаки на інші ресурси та локалізації технічної проблеми було тимчасово призупинено роботу інших урядових сайтів.

За даними пресслужби, зараз Департамент кіберполіції спільно з Держспецзв'язку та Службою безпеки України збирають цифрові докази і встановлюють причетних до вчинення кібератак.

Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів уже відновлено, інші будуть доступні найближчим часом.

Контекст

У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші.

Не працювали сайти Міністерства закордонних справ та Міненерго, ДСНС та МОН. ЗМІ писали про те, що сайт КМУ також заблоковано, однак станом на 8:30 працював доступ до урядової сторінки. Сайт "Дії" також "лежав".

Зловмисники на головних сторінках цих сайтів розмістили повідомлення провокаційного характеру. При цьому в мережі шириться начебто заява самих хакерів, у якій стверджується, що “усі ваші особисті дані були завантажені у загальну мережу”.

Роботу більшої частини атакованих державних ресурсів вже відновлено. Контент сайтів при цьому залишився без змін, і витоку персональних даних не відбулося, інші сайти відновлять роботу найближчим часом, вказують у СБУ та Мінцифрі.