Київський бронетанковий заводу купив у «прокладки» власні запчастини - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

28 апрель 2020, Вторник, 17:10

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Київський бронетанковий заводу купив у «прокладки» власні запчастини

24 июня 2019г.

Державне бюро розслідувань підозрює посадовців ДП «Київський бронетанковий завод» в привласненні коштів через угоди з ТОВ «Торгів дім «Партсет» щодо ремонту та  закупівлі деталей до бронетранспортерів на суму 9,14 млн грн.

Про це йдеться в ухвалі Печерського райсуду Києва, куди слідчий звернувся в рамках кримінального провадження № 62019000000000537 , відкритого у квітні 2019 року, пише видання "Наші гроші".

Слідство встановило, що в рамках оборонного замовлення Міністерство оборони уклало з «КБТЗ» угоду на постачання армії бронетранспортерів БТР-3ДА. Для цього, на початку липня 2018 року завод уклав договір підряду з «Торговий дім «Партсет». На його виконання під виглядом  стендових випробувань було проведено ремонт та косметичне відновлення 35-ти колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів, які вже були у використанні.

Через чотири тижні «КБТЗ» підписав «Торговий дім «Партсет» тепер вже договір поставки комплектуючих до БТР-3ДА на загальну суму 9,14 млн грн. На виконання договору фірма поставила під виглядом нових запчастини та комплектуючі, які були відновлені перед тим на території київського заводу. А саме – 35 колісних редукторів та 12 мостів до бронетранспортерів.

Слідство стверджує, що крім того, що комплектуючі вже були в використанні, вони ще й не відповідали технічним вимогам та були поставлені по завищеним цінам.

Для переведення грошей в готівку «Торговий дім «Партсет» відобразило податковій звітності придбання товарів у підприємств з ознаками «транзитності», а саме: ТОВ «ЛКО Груп», ТОВ «Кауса», ТОВ «Дебат», ТОВ «Скрол буд».

В суді слідчий клопотав про доступ до банківських рахунків  «ТД «Партсет» в АТ «Райффайзент Банк Аваль» у Києві, і суд це клопотання задовольнив.

З іншої ухвали Печерського райсуду Києва відомо, що 6 червня ДБР провело обшуки «КБТЗ», де знайшла частину комплектуючих, які були закуплені по контракту з «ТД «Партсет». Нині це обладнання заарештоване.

«ТД «Партсет» було зареєстроване в Києві в 2015 році як ТОВ «Оптімалбуд». Теперішню назву фірма отримала за два місяці до угод з київським оборонним підприємством. Тоді ж її власником став Борис Рожановський, але через декілька тижні фірму переписали на нинішнього її власника та директора Івана Николенка, який прописаний в столичному гуртожитку.

З листопада 2015 року керує «КБТЗ» Вадим Шкавро, який раніше вже очолював завод в 2011-2013 роках. За 2018 рік він задекларував 1,03 млн грн. зарплатні, готівкою зберігає $30 тис. Також Шкавро задекларував, що позичив у Володимира Махна $150 тис.

В листопаді 2016 року Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальне провадження за підозрою, «КБТЗ» закупило для виготовлення корпусів бронетранспортерів БТР-3ДА сталь низької якості, за яку було сплачено ТОВ «Альфа Техно Імпорт» 57,1 млн грн. Але після жовтня 2017 року судовий реєстр не містить жодної згадки про дії НАБУ в цій справі.