» Ексзаступника міністра з надзвичайних ситуацій судитимуть за розтрату 23,7 млн грн

01 грудень 2022, Четвер, 08:48

Ексзаступника міністра з надзвичайних ситуацій судитимуть за розтрату 23,7 млн грн

13 Травня 2020г.
1

До суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього заступника міністра Міністерства з питань надзвичайних ситуацій. Експосадовець обвинувачується у зловживанні владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України).

Про це повідомляє Резонанс 13 травня із посиланням на Державне бюро розслідувань.

Досудове розслідування здійснювали слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.

Слідством встановлено, що у 2004 році МНС і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на земельній ділянці, що належала Міністерству, повинні були побудувати житловий будинок. Згідно угоди, 3420 кв. м. житлової площі у вказаному будинку повинні були перейти у власність Міністерству.

Проте, у 2010 році заступник міністра МНС уклав додаткову угоду, за якою Міністерство відмовилося від житлової площі у місті Києві в обмін на аналогічну житлову площу у будинку, розташованому в місті Ірпені Київської області.

Згідно матеріалів експертизи, вартість квартир, які фактично отримало Міністерство у Київській області, на 23,7 млн грн менше ніж вартість квартир, які Міністерство мало отримати у місті Києві.

Процесуальне керівництво досудовим розслідування у кримінальному провадженні здійснювала прокуратура Київської області. Оперативний супровід – Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції.

У разі доведення вини, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.