13 квітень 2024, Субота, 21:29

Команду експертів з Нідерландів вдруге відправлять в Україну для розслідування воєнних злочинів

24 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 24 жовтня. Резонанс. Команда судмедекспертів з Нідерландів вдруге вирушить в Україну, щоб взяти участь у розслідуванні воєнних злочинів рф на території країни. Про це пише Резонанс, посилаючись на NOS.

Деталі

Команда експертів робить це від імені Міжнародного кримінального суду в Гаазі у відповідь на заклик українського уряду до країн допомогти у розслідуванні скоєних окупантами звірств.

Судмедексперти вирушать на певні місця, щоб подивитися, що саме там сталося, наприклад, на місця масових поховань. Вони проводять дослідження ДНК і переглядають цифровий трафік, тобто фото та повідомлення з соцмереж, які можуть свідчити про вчинення воєнних злочинів.

Результати передадуть до кримінального суду для подальшого використання в будь-яких судових процесах. Очільник групи Анджело Воутерс з Королівського суду Нідерландів повідомив, що розслідування є незалежним. 

Він пояснив, оскільки росія не визнає Міжнародний кримінальний суд, то притягнути її до відповідальності за можливі воєнні злочини в Україні буде важко. Однак, Воутерс висловив сподівання, що винних притягнуть до відповідальності.

Нагадаємо

Генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що найближчим часом очікується прибуття до України експертних місій з Іспанії та Словаччини для надання допомоги українським фахівцям з фіксації та розслідування воєнних злочинів рф.