30 травень 2024, Четвер, 04:16

Комітет з питань правової політики рекомендує Раді прийняти за основу законопроект про конституційну процедуру

1 Квітня 2021г.
изображение 2021 04 01 183115

На засіданні Комітету з питань правової політики 1 квітня народні депутати розглянули законопроект про конституційну процедуру №4533.

Про це повідомляє Резонанс 1 квітня із посиланням на офіційний веб-портал парламенту України.

Законопроект доповіла народний депутат Ольга Совгиря. Вона нагадала, що Венеційська комісія у своєму висновку схвалила проект Закону в цілому та саму модель діяльності Конституційного Суду України (далі – КСУ).

«У порівнянні з першим читанням змінено важливе положення: збережено наявний порядок прийняття рішень КСУ, тобто рішення приймається 10-голосами. Також залишаємо кворум суддів КСУ - 12 присутніх», - зазначила Ольга Совгиря.

Також народний депутат повідомила, що пропонується: запровадити прозору процедуру притягнення суддів КСУ до дисциплінарної відповідальності з градацією дисциплінарних стягнень залежно від тяжкості вчиненого суддею правопорушення; надання КСУ повноваження унормування процедури розгляду питань, які не врегульовані Законом про конституційну процедуру, при цьому із забороною ухвалення підзаконних актів, які суперечили б Закону; запровадити більш гнучкі правила викладення суддями КСУ окремих думок.

За результатами розгляду Комітет вирішив подати на розгляд Верховної Ради доопрацьований проект Закону про конституційну процедуру №4533 та рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в повторному першому читанні прийняти його за основу, скоротивши наполовину строк на внесення пропозицій та поправок.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram