13 квітень 2024, Субота, 04:23

Конституційний суд України не наважився розглядати люстрацію

18 Квітня 2019г.
1445496668 1799

Конституційний суд відклав розгляд закону "Про очищення влади". Відповідне рішення було ухвалене під час засідання Великої палати у четвер, повідомив Укрінформу обізнаний співрозмовник у суді.

"Більшість суддів вирішила взагалі не розглядати люстрацію найближчим часом. Це питання зняте з порядку денного", - зазначив він.

Джерела Резонансу також підтвердили цю інформацію. "Навіть не дійшло до розгляду, під час затвердження порядку денного - зняли це питання, та відклали його на невизначений термін", - повідомив наше співрозмовник.

"Після завершення виборчої кампанії керівника держави Конституційний Суд України швидко вирішить справи, які не міг розглянути роками, бо не було єдності думок, як повідомляли його спікери, - вважає суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Роман Брегей. - Якщо так відбудеться, то можна зробити певний висновок. Стабілізація політичної ситуації у країні позитивно впливає на роботу Конституційного Суду України, котрий призваний швидко і ефективно захищати Конституцію держави. Отже, можемо отримати докази залежності роботи дуже важливої судової установи. Це стане небезпечним сигналом. Залежність роботи для судової установи від певних чинників знищує довіру до суду".

ЛЮСТРУВАТИ ЛЮСТРАТОРІВ АБО ЧОГО ЧЕКАТИ ВІД РІШЕННЯ КСУ

Як повідомлялося у ЗМІ, закон "Про очищення влади" набув чинності у жовтні 2014 року. Документ передбачає, що особи, які займають посади, що підпадають під люстраційну перевірку, повинні не пізніше, ніж на десятий день з початку проведення перевірки в установі, подати своєму керівникові власноруч написану заяву про згоду на проведення перевірки.