21 вересень 2023, Четвер, 13:02

Консул України в Дубаї посвідчував довіреність від Тарпана в той час, як останній вже був у всеукраїнському розшуку

3 Листопада 2022г.


КИЇВ. 3 листопада. Резонанс. Консул України в Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати) Олександр Хом’як посвідчував копію довіреності для представника ексдепутата Одеської міської ради Руслана Тарпана, який підозрюється у розкраданні держкоштів та на момент посвідчення вже розшукувався МВС. Про це йдеться в ухвалі суду, передає Резонанс.

Цитата

“До позовної заяви, яка підписана Агєєвим Нікітою Андрійовичем (представник Тарпана в Україні – ред.), додано копію довіреності від 24 червня 2020 року, посвідченої Консулом України в Дубаї (Об'єднані Арабські Емірати) Хом'яком Олександром Васильовичем та зареєстрованої в реєстрі за №570/667-20, відповідно до якої ОСОБА_1 (Тарпан – ред.) уповноважив Агєєва Нікіту Андрійовича бути його представником”, – наголошується в документі.

Контекст

Руслан Тарпан перебуває у переліку розшукових осіб МВС як той, “хто переховується від органів прокуратури” ще з 2017 року.

Таким чином Консул України в Дубаї міг знати про його місце перебування вже на момент здійснення всеукраїнського розшуку. Однак чи вжив він заходи з інформування українських правоохоронців про підозрбваного – наразі не відомо.

З метою з’ясування всіх обставин, Резонанс готує запити до Консульства та МЗС України.

Нагадаємо

У 2021 році Національне антикорупційне бюро України оголосило Тарпана в міжнародний розшук.

В Україні йому обрана міра запобіжного заходу у вигляді заочного арешту.

Прокуратура раніше інформувала, що вже займається підготовкою документів для екстрадиції Тарпана в Україну.