13 квітень 2024, Субота, 19:37

Військова прокуратура та контррозвідка зупинили нелегальний експорт обладнання для військових кораблів РФ (оновлено)

13 Листопада 2020г.
2

Контррозвідка Служби безпеки України викрила та не допустила у Миколаєві спробу прихованого вивезення з України газотурбінної продукції для потреб ВМФ РФ.

Про це повідомляє Резонанс 13 листопада із посиланням на пресцентр СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що представники місцевої комерційної структури спільно з громадянином Росії планували нелегально переправити за кордон продукцію державного підприємства для проведення випробувань газотурбінних двигунів, що експлуатуються на військових кораблях РФ.

Під час слідчих дій правоохоронці вилучили у фігурантів підготовлене для нелегального експорту технологічне обладнання, а також документальні матеріали із доказами протиправної діяльності.

Заходи з викриття оборудки проводились спільно з Головним управлінням Національної поліції в Миколаївської області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Миколаївського гарнізону.

Як уточнили у прес-центрі Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону, йдеться про привласнення та розтрату майна Державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» (ч. 3 ст. 191 КК України).

У протиправній схемі були задіяні двоє директорів місцевого ТОВ. За попередньою змовою з працівниками оборонного підприємства, комерсанти упродовж 2015–2020 рр., виготовляли та вивозили з території комплексу коштовне газотурбінне обладнання, яке  використовується під час серійного виробництва газотурбінної продукції промислового та військового призначення, а також дослідних зразків.

11 листопада були проведені обшуки за адресами проживання та здійснення підприємницької діяльності фігурантів. За результатами слідчих (розшукових) дій виявлено редуктор типу М-12, вагою 14 тонн, та складові деталі для установки на військові кораблі.

Наразі призначено товарознавчу експертизу, за результатами якої буде вирішено питання щодо повідомлення особам про підозру.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram