» Корупція в “Укрзалізниці”: у НАБУ не знайшли, що направити до суду в 2021 році

10 серпень 2022, Середа, 12:04

Корупція в “Укрзалізниці”: у НАБУ не знайшли, що направити до суду в 2021 році

22 Червня 2021г.

КИЇВ. 22 червня. Резонанс. З початку 2021 року Національне антикорупційне бюро направило до суду 22 кримінальних провадження, але жодне з них не стосується корупції в "Укрзалізниці", масштаби якої, на думку Тимчасової слідчої комісії парламенту, вже божевільні, повідомляє Резонанс.

Деталі 

Так, в 2021 році НАБУ направляло до суду кримінальні справи переважно з хабарів службовим особам. Крім того був закінчений епізод щодо 17-го учасника групи із заволодіння коштами Південно-Української АЕС - ця справа тягнеться ще з 2013 року.

Корупцію в "Укрзалізниці" НАБУ при цьому практично ігнорує.

Контекст

Як раніше повідомили у Тимчасовій слідчій комісії з оцінки критичного стану "Укрзалізниці", НАБУ вибірково реєструє кримінальні провадження, вибираючи які епізоди їм розслідувати, а які ні. Фактично порушення чинного законодавства там пояснюють дефіцитом кадрів. Спеціальний відділ НАБУ, який повинен був займатися виключно корупцією на залізниці, розслідує не пов'язані з цією тематикою справи, що в підсумку призводить до нульових результатів з основного напрямку роботи. 

У ТСК рекомендували керівництву НАБУ переглянути організацію роботи спецвідділу і звільнити детективів від не пов'язаних з "Укрзалізницею" справ. 

Раніше Резонанс також писав, що головний "залізничний" детектив НАБУ Денис Гюльмагомедов замість розслідування корупції в "Укрзалізниці" відвідує тренінги фонду "Відродження" Джорджа Сороса і проводить лекції в соцмережах. 

Доповнення

Минулий рік "Укрзалізниця" закінчила з рекордним збитком - понад 11 млрд грн.

Президент Володимир Зеленський заявив, що вимагає негайної посадки злодіїв на залізниці.