28 лютий 2024, Середа, 18:06

КС відкрив шлях для перейменування Дніпропетровської області на Січеславську

2 Квітня 2019г.
КСУ

Конституційний Суд України (КС) ухвалив позитивний висновок щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в КС, передає Резонанс.

"Суд надав висновок із цього питання й фактично визнав відповідним статтям 157 та 158 Конституції України", - сказав співрозмовник агентства, зазначивши, що відповідне рішення ухвалено у вівторок у закритій частині засідання.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада направила до Конституційного Суду для отримання висновку депутатський законопроект про внесення змін до ст. 133 Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.

14 лютого це звернення надійшло до КС. Йдеться про законопроект №9310-1.

Такий документ Верховна Рада може розглянути лише за наявності висновку Конституційного Суду щодо відповідності ініціативи вимогам ст. 157 та ст. 158 Основного закону.

Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менше ніж 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, ВР може розглядати його для прийняття в цілому. Для цього знадобиться не менше ніж 300 голосів парламентарів. Така процедура встановлена Конституцією України.