26 березень 2024, Вівторок, 15:33

КСУ оприлюднив рішення щодо недостовірного декларування (документ)

28 Жовтня 2020г.
Фото: КСУ
Фото: КСУ

Конституційний суд України 28 жовтня опублікував рішення про визнання неконституційною ст. 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування.

Про це пише Резонанс.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ постановив ухвалу про роз'єднання конституційного провадження у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань», «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Кримінального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України в окремі конституційні провадження.

Як повідомляє Резонанс із посиланням на відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу, у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України ухвалено Рішення, яке є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Ухвалений напередодні документ  за поданням 47 народних депутатів України щодо скасування статті 366-1 ККУ містить 22 сторінки.

Рішення КСУ 13-р:2020 щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про запобігання корупції“, Кримінального кодексу України

Крім цього 28 жовтня оприлюднено заяву Зборів суддів Конституційного Суду України до Президента України, голови Верховної Ради України Разумкова  та прем’єр-міністра України. 

- Відповідно до частини 2 статті 149 Конституції України, статті 24 Закону України «Про Конституційний Суд України» вплив на суддю Конституційного Суду України в будь-який спосіб забороняється, - йдеться у документі. - Конституційний Суд України упродовж кількох місяців перебуває під постійним тиском органів державної влади, зокрема  Національного агентства з питань запобігання корупції України, Національного антикорупційного бюро України та деяких політиків.

Незаконний вплив чиниться як на окремих суддів Конституційного Суду України так і Суд в цілому з метою зупинки його роботи, підриву авторитету та втрати суспільної довіри.

Офіційно заявляємо, що всупереч спробам окремих високопосадовців та політиків дестабілізувати роботу органу конституційної юрисдикції Конституційний Суд України у своїй роботі керуватиметься Конституцією, Законом України «Про Конституційний Суд України» та діятиме виключно в інтересах Українського народу.

Попри всі обставини та умови, у яких тривалий час доводиться працювати Конституційному Суду України, незважаючи на звинувачення в упередженості та заангажованості, поширення компрометуючої інформації стосовно професійної діяльності суддів та погрози щодо їх кримінального переслідування, Конституційний Суд України і надалі забезпечуватиме верховенство Конституції України та захист прав людини і громадянина.

Рішенням зборів суддів Конституційного Суду України голові КСУ Тупицькому О. М. доручено повідомити особисто Президента України, Голову Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України про ситуацію, що склалася.

В ОФІС ПРЕЗИДЕНТА ОБІЦЯЮТЬ ВІДНОВИТИ ПОКАРАННЯ ЗА НЕДОСТОВІРНЕ ДЕКЛАРУВАННЯ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram