16 квітень 2024, Вівторок, 08:06

Легалізація медичного канабісу може додати до ВВП до 0,5% на рік, – нардеп

27 Листопада 2020г.
Screenshot 4

Легалізація медичного канабісу не тільки розширить ринок препаратів для лікування захворювань центральної нервової системи та знеболення, але й може додатково поповнити державний бюджет.

Про це в програмі "5 вопросов на злобу дня" на телеканалі "Дом" розповів народний депутат України VIII скликання Олександр Опанасенко, передає Резонанс 27 листопада.

У 14 країнах світу використання марихуани в медичних цілях дозволили повністю, а в 30 країнах – частково. Ефективність екстрактів марихуани при захворюваннях центральної нервової системи, епілепсії, хворобі Альцгеймера, при усуненні побічних ефектів у боротьбі з онкозахворюваннями підтверджена багатьма дослідженнями.

"Це необхідно реалізувати, щоб нашим громадянам була додаткова можливість для лікування, а лікарям – можливість використовувати додаткові препарати", – підкреслив Опанасенко.

"Чорний ринок уже існує, там уже є певні покупці та сформований формат споживачів. Найчастіше це люди, хворі на наркотичну залежність.

Існує багато міфів, що наркотики будуть доступні в аптеках, що цих наркотиків буде багато. Це не відповідає дійсності, тому що з урахуванням доступності та підготовки держави інституційно і боротьби нашої поліції з наркоманією, ті люди, які шукають активну речовину для задоволення, не купуватимуть рецепти і ходитимуть в аптеки", – вважає народний депутат.

За його словами, стовідсотково доведено досвідом багатьох країн – щойно з'являвся легальний ринок медичних препаратів із конопель, то попит на коноплю на чорному ринку зменшувався, і сам чорний ринок зменшувався.

При цьому народний депутат додав, якщо Україна дозволить тільки використання таких препаратів, на економіці це може позначитися негативно, збільшивши імпортозалежність від конкретних ліків. Однак якщо в Україні будуть дозволені і наукові дослідження, і культивація під жорстким контролем МВС та Міністерства охорони здоров'я, то є шанс, що "Україна встигне стрибнути в потяг "Конопляна революція". Експерти, які аналізували економічний ефект від легалізації канабісу, допускали приріст ВВП протягом 10 років до 5, а може, і більше мільярдів євро на рік", – сказав Опанасенко.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram