21 липень 2024, Неділя, 15:23

Луценко розповів, як Ситник забув сплатити за відпочинок на Ровенщині

10 Травня 2019г.
Луценко розповів, як Ситник забув сплатити за відпочинок на Ровенщині

Генеральний прокурор Юрій Луценко прокоментував виклик на допит директора НАБУ Артема Ситника. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на спікера голови ГПУ Ларису Сарган.

За ії словами, Ю.Луценко нагадав, що у березні отримав заяву про злочин від народного депутата Б.Розенблата, в якій вказувалося про нібито втручання директора НАБУ у хід виборів президента США. До заяви нардепа було долучене грудневе рішення Апеляційного суду Київа про те, що "Ситник неправомірно втручався у вибори президента США".

"Мені важко прокоментувати юридичну сторону цього питання, оскільки ми не знаємо жодної статті Кримінального кодексу України, яка б дала оцінку таким діям. Тим не менше, закон є закон, ми зареєстрували провадження і Ситник допитується у зв’язку саме із цим", - зазначив генпрокурор.

Він додав, що у А.Ситника немає проблем щодо нібито його втручання у президентські вибори, "можливо вони лежать у моральній площині, але точно не в юридичній".

"Проте розмови про те, що він нібито хоче підтримати Хіларі Клінтон і не хоче підтримати Дональда Трампа, він вів в одній із мисливських баз відпочинку на території Рівненської обл. Слідчі ДБР встановили, що за відпочинок своєї родини та родини друзів, за письмовими заявами працівників цього господарства, пан Ситник забув заплатити достатньо велику суму готівкою. Тому сьогодні він буде опитаний також і з цього питання", - зазначив голова ГПУ.

У разі відсутності документальних спростувань інформація про даний факт надійде до МВС для підготовки протоколу про корупцію, попередив він.

"Бо коли чиновник отримує будь-які послуги, а хтось інший платить, наприклад, 100 тис грн, то це називається неправомірна вигода. Пан Ситник мав би це показати у декларації як подарунок, або ж краще заплатити самому", - підкреслив генпрокурор.

За його словами, у разі, якщо пан Ситник не надасть документальних спростувань такої заяви працівників мисливського відпочинкового комплексу, він, очевидно, матиме справу із протоколом про корупцію, який виписується МВС і розглядається судом.

Щодо самого допиту, то його початку допиту директор НАБУ заявив про те, що бажає давати покази власноручно (ч.7 ст.224 КПК), і для цього йому необхідний час для викладення показів та надання підтверджуючих покази документів.

"Заява відображена в протоколі та на цьому слідча дія завершена. Крім цього, А.Ситник зазначив про те, що на даний час при поставленні будь-яких запитань буде користуватись таким правом. Складено протокол про попередження про нерозголошення даних досудового розслідування. Тобто по суті допиту не відбулося. Директор НАБУ залишив приміщення ГПУ відразу після спілкування із прокурором", - повідомила Л.Сарган.